Latvijas pilsonībā uzņem 91 personu

Lasītākais
Edijs Pālens/LETA

Ministru kabinets šodien izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 91 personu, tajā skaitā četrus nepilngadīgos, kuri naturalizējušies kopā ar vecākiem.

Lielākā daļa pilsonības pretendentu ir krievi. 12% pilsonības pretendentu ir pamata, 49% - vidējā, bet 36% - augstākā izglītība.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Latvijas pilsonībā kopš 1995.gada naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 145 339 personas.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.