"Lauku ceļotājs": Lauku tūrisma mītnēs cenas šogad varētu saglabāties nemainīgas

Lasītākais
Ivars Soikāns / LETA

Latvijas lauku tūrisma mītnēs šogad pakalpojumu cenas varētu saglabāties nemainīgas, salīdzinot ar gadu iepriekš, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Viņa norādīja, ka Latvijas lauku tūrisma mītnēs pamatā uzturas vietējie iedzīvotāji, bet viņu maksātspēja pēdējos gados nav augusi, tāpēc, lai arī izmaksas lauku tūrisma mītnēm aug, pakalpojumu cenas nav plānots celt.

Vienlaikus, runājot par ārvalstu tūristiem Latvijas lauku tūrisma mītnēs, Ziemele minēja, ka šo viesu skaits nav būtiski mainījies. Tostarp visvairāk Latvijas lauku tūrisma mītnēs ir viesu no Vācijas, izņemot Kurzemes piekrasti, kur varētu būt vairāk lietuviešu. "Vāciešiem Baltija ļoti patīk. Pie mums ir mierīgi, viņi pazīst mūsu ēdienu, mūsu vidi un kultūru," teica Ziemele.

Pēc asociācijas vadītājas prognozētā, šogad vasaras sezona Latvijas lauku tūrisma mītnēs varētu būt līdzīga kā iepriekšējā gadā.

Biedrība "Lauku ceļotājs" dibināta 1993.gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. "Lauku ceļotājs" pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. "Lauku ceļotāja" biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.