Lidsabiedrība "airBaltic" atkal atzīta par punktuālāko pasažieru aviopārvadātāju pasaulē

Lasītākais
Ieva Lūka/LETA

Aviācijas industrijas tirgus izpētes un analīzes izdevums "OAG Aviation Solutions" (OAG) atzinis Latvijas lidsabiedrību "airBaltic" par punktuālāko aviokompāniju pasaulē, liecina OAG mājaslapā publiskotais jaunākais pētījums par 2017.gadu.

OAG analītiķi aprēķini liecina, ka "airBaltic" sasniegusi punktualitātes rādītāju 90,01% apmērā, kas nozīmē, ka vairāk nekā deviņi no 10 "airBaltic" reisiem savu galamērķi sasnieguši precīzi noteiktajā laikā. Punktuālākās pasaules lidsabiedrības godu OAG pētījumā izpelnījusies arī iepriekš - 2015.gadā un 2016.gadā publiskotos pētījumos. Savukārt pērn OAG atzina Latvijas lidsabiedrību par trešo punktuālāko pasaulē.

OAG vecākais analītiķis Džons Grants skaidroja, ka OAG punktuālāko lidsabiedrību ikgadējais pētījums balstīts uz vairāk nekā 57 miljoniem reisu, kas analizēti 2017.gadā.

"Spēja pastāvīgi sasniegt šādu punktualitātes rezultātu, it sevišķi, kad tiek saņemtas tādas jaunas, modernas lidmašīnas kā "C Series", norāda gan uz profesionālismu, gan "airBaltic" komandas apņēmību. Tādējādi klientiem tiek nodrošināts pakalpojumu līmenis, kāds tiek sagaidīts no visām lidsabiedrībām," uzsvēra Grants.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norādīja, ka 2017.gads "airBaltic" bijis viens no visu laiku darbīgākajiem gadiem, ievērojami palielinot veikto lidojumu un pārvadāto pasažieru skaitu.

Jaunākajā pētījumā otrajā vietā OAG analītiķi ierindojuši aviosabiedrību "Hong Kong Airlines" (88,83%), bet trešajā - "Hawaiian Airlines" (87,24%).

No Eiropas aviosabiedrībām "Vueling Airlines" ar 85,25% punktualitātes rādītāju ieņem septīto vietu, bet "Aer Lingus" 84,46% punktualitātes rādītāju ierindojas desmitajā vietā.

Lielo aviosabiedrību punktualitātes reitingā pirmajā vietā ierindota "Japan Airlines" (85,27%), kam seko "All Nippon Airways" (83,81%) un "Delta Air Lines" (82,76%).

OAG apkopo un analizē lidsabiedrību punktualitātes rādītājus, balstoties uz datiem no visas pasaules.

"airBaltic" nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 60 galamērķiem, piedāvājot savienojumus uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Papildus tam "airBaltic" piedāvā tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas.

Patlaban Latvijas valstij pieder 80% "airBaltic" akciju, bet 20% akciju pieder finanšu investoram "Aircraft Leasing 1", kuru šogad pārņēma Dānijas uzņēmējs Larss Tūsens.