Lielākais nodokļu maksātājs nekustamo īpašumu nozarē pērn bija "Rīgas namu pārvaldnieks"

Autors: Zigmārs Gruntmanis
15.04.2017 10:17
Ekonomika

Lielākais nodokļu maksātājs nekustamo īpašumu nozarē pērn bija namu apsaimniekotājs SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" ar nodokļos nomaksātiem 15,741 miljonu eiro, liecina "Firmas.lv" pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem sagatavotā informācija.

Otrs lielākais nodokļu maksātājs nekustamo īpašumu nozarē pērn bija loģistikas pakalpojumu sniedzējs SIA "Trialto Latvia" ar 11,344 miljoniem eiro, bet trešajā vietā - loģistikas pakalpojumu sniedzējs SIA "Prodimpekss loģistikas grupa" ar 10,703 miljoniem eiro.

Ceturtajā vietā atrodas VAS "Valsts nekustamie īpašumi" ar 8,73 miljoniem eiro, bet piektajā vietā ir muitas noliktava SIA "Merkurs-Rigante" ar 5,232 miljoniem eiro.

Vēl nekustamo īpašumu nozares lielāko nodokļu maksātāju pirmajā desmitniekā ir SIA "Tirdzniecības centrs Pleskodāle" ar 3,458 miljoniem eiro, tirdzniecības centra "Alfa" īpašnieks SIA "Delta Property" ar 3,146 miljoniem eiro, SIA "Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" ar 2,203 miljoniem eiro, tirdzniecības centru pārvaldītājs SIA "Linstow Center Management" ar 2,027 miljoniem eiro un apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Cleanhouse" ar 1,929 miljoniem eiro.

LETA jau ziņoja, ka 30.martā Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Finanšu ministrija (FM) svinīgi apbalvoja 2016.gada lielākos nodokļu maksātājus.

Šogad netika speciāli apbalvots valstī lielākais nodokļu maksātājs, bet gan tika pasniegtas balvas un atzinības raksti katra Latvijas reģiona lielākajam nodokļu maksātājam mazo, vidējo un lielo nodokļu maksātāju grupā, kā arī tika godināts lielākais darba nodokļu maksātājs, lielākais eksportētājs (pēc eksporta apjoma uz trešajām valstīm vai trešajām teritorijām), lielākais nodokļu maksātājs - valsts, pašvaldību kapitālsabiedrība un 2016.gada debija.

Visvairāk pērn Latvijas valsts kopbudžetā iemaksāja trīs naftas produktu tirgotāji - SIA "Circle K Latvia" (iepriekš "Statoil Fuel & Retail Latvia"), SIA "Neste Latvija" un SIA "Orlen Latvija"