LNB notiks japāņu ziedu kārtošanas mākslas demonstrācija

Rebeka Žeire / LETA

Šodien Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) konferenču zālē notiks japāņu ziedu kārtošanas mākslas - ikebanas - demonstrācija, aģentūru LETA informēja Japānas vēstniecībā Latvijā.

Pēc vēstniecības uzaicinājuma Latvijā viesosies ikebanas meistare Midori Jamada. Viņa 1992.gadā dibinājusi Ikenobo skolas Krievijas un NVS valstu filiāli un kļuvusi par tās vadītāju. Meistare vairāk nekā 20 gadu garumā Krievijā un tuvākajās valstīs aktīvi popularizē ne tikai ikebanu, bet arī "sumie" tušas gleznošanu, tējas ceremoniju un citas Japānas kultūras jomas.

No 1997. līdz 2002.gadam Jamada pasniegusi japāņu valodu Krievijas Zinātņu akadēmijas Austrumu pētniecības institūtā. 2008.gadā Jamada saņēmusi Japānas valsts apbalvojumu - Uzlecošās saules zelta un sudraba staru ordeni, norādīja vēstniecībā.

Demonstrācijas laikā, klausoties meistares stāstījumā, būs iespējams vērot, kā izsmalcinātās ikebanas kompozīcijās pārtop ziedi un dažādi apkārtējā dabā sastopami augi. Radošajās darbnīcās Jamadas vadībā šogad būs iespēja apgūt arī tušas gleznošanas un ikebanas kompozīciju veidošanas pamatus.

Savukārt 18.oktobrī LNB Virtakas klasē plkst.16 norisināsies Ikebanas radošā darbnīca, bet plkst.18 - Japāņu tušas gleznošanas radošā darbnīca.