LRA rosina saglabāt nemainīgu deputātu atalgojumu uz četriem gadiem

Lasītākais
EPA/LETA

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši priekšlikumu valsts 2018.gada budžetā saglabāt nemainīgu deputātu atalgojumu uz četriem gadiem, kamēr ir spēkā deputātu pilnvaras, aģentūru LETA informēja politiskā spēka pārstāvis Valdis Verners.

Minēto priekšlikumu, ko izstrādājusi politiķe Inga Bite (LRA), politiskais spēks iesniedz jau trešo gadu, jo iepriekš Saeima to ir noraidījusi. Bite uz laiku ir nolikusi Saeimas deputātes mandātu.

LRA aicina Saeimā strādājošos deputātus solidarizēties un atbalstīt šo iniciatīvu. Apvienība uzskata, ka deputātu algu palielināšana ir nepamatota un plānotie līdzekļi būtu novirzāmi akūtu sociālo problēmu risināšanai, piemēram, slimu bērnu ārstēšanai vai ģimeņu atbalstam.

Situācijā, kad valstī pietrūkst līdzekļu veselības aprūpei un veidojas gadiem ilgas rindas pēc pakalpojumiem, kad ir ģimenes, kurām joprojām nepietiek līdzekļu, lai nodrošinātu bērniem ēdienu un apģērbu, ir nepieļaujami celt algas likumdevējiem, pārliecināti politiskā spēka pārstāvji.

"Vai Saeimas deputāts ir labāks par skolotāju, labāks par mikrouzņēmēju, labāks par ikvienu darba ņēmēju šajā valstī? Domāju, ka nav. Vai Saeimas deputāts ir vienlīdzīgāks par citiem? Domāju, ka nav. Tad kāpēc Saeimas deputātam savas algas pieaugums nav jānopelna ar savu darbu, ko atzinīgi novērtējis darba devējs? Kāpēc Saeimas deputāta atalgojums mainās automātiski, nevis atkarībā no tā, vai šo darbu ir pozitīvi novērtējusi tauta? Latvijas Reģionu apvienības frakcijas priekšlikums paredz, ka Saeimas deputāta alga tiek noteikta, deputātam stājoties amatā, un saglabājas nemainīga visu deputāta amata pilnvaru laiku," iepriekš norādīja Bite.

"Šāda situācija būtu tikai godīga, jo četri gadi ir pietiekami īss laika periods, kurā var atteikties no lemšanas par savas algas paaugstināšanu," pauda politiķe.

Kā ziņots, nākamgad Saeima plāno deputātu un darbinieku atlīdzībām tērēt 17,15 miljonus eiro, kas ir teju par miljonu eiro vairāk nekā šogad, kad atlīdzībām paredzēti 16,27 miljoni eiro. Saeimas deputātu algas ik gadu mainās, balstoties uz vidējās algas izmaiņām. Mainoties valstī strādājošo vidējai darba samaksai, ik gadu tiek pārskatīts valsts amatpersonu atalgojums.

Budžeta pieprasījums paredz, ka 2019.gadā atlīdzībām būs nepieciešami 16,98 miljoni eiro, bet 2020.gadā - 17,27 eiro.