LTAB: Autovadītājiem biežāk jāizmanto saskaņotie paziņojumi ceļu satiksmes negadījumu apstākļu fiksēšanai

Lasītākais
pexels.com
Autors: Māra Bergmane
14.12.2017 12:25
Vieds

Autovadītājiem biežāk jāizmanto saskaņotie paziņojumi ceļu satiksmes negadījumu apstākļu fiksēšanai, aģentūru LETA informēja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB).

Pieaugot nelielo ceļu satiksmes negadījumu skaitam, kas galvenokārt saistīts ar nepastāvīgajiem laika apstākļiem, LTAB aicina autovadītājus biežāk izmantot saskaņotos paziņojumus ceļu satiksmes negadījumu apstākļu fiksēšanai. Tā nolūkā Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) nodaļās šajā un nākamajā nedēļā plānots izplatīt saskaņotā paziņojuma paškopējošos eksemplārus.

Salīdzinot ceļu satiksmes negadījumu īpatsvaru, kas noformēti ar saskaņoto paziņojumu palīdzību, 2009.gadā 53,5% no visiem ceļu satiksmes negadījumu tika noformēti ar saskaņoto paziņojumu palīdzību, savukārt 2016.gadā tie bija jau 64,8%. Tomēr LTAB statistika rāda, ka saskaņoto paziņojumu izmantošanas proporcija Rīgā un citos Latvijas reģionos būtiski atšķiras.

"Ja Latvijas lielākajās pilsētās ar saskaņotajiem paziņojumiem fiksēto ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars pārsniedz 70%, tad atsevišķos lauku reģionos, īpaši Latgalē, tas ir 50% un zemāks," informēja LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Pērnā gada izskaņā Valsts ceļu policija nāca klajā ar statistiku, ka Rīgas reģionā diennaktī notiek vidēji ap 100 avāriju un joprojām uz daudziem no tiem ar saskaņotiem paziņojumiem rokās jādodas ceļu policijas ekipāžām. Lai ekonomētu laiku, kas ceļu policijas ekipāžām jāpavada reģistrējot nelielus ceļu satiksmes negadījumus, novērstu nevajadzīgu sastrēgumu rašanos uz ceļiem, kas draud ar potenciāli jauniem ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī izglītotu autovadītājus par saskaņoto paziņojumu saņemšanas iespējām un pareizu aizpildīšanu, LTAB regulāri īsteno dažādas informatīvas aktivitātes.

Šajā un nākamajā nedēļā CSDD nodaļās tiks izplatīti paškopējošie saskaņotā paziņojuma eksemplāri. "Aicinām autovadītājus pārliecināties par saskaņotā paziņojuma esamību savā auto, un nepieciešamības gadījumā paņemt to kādā no CSDD nodaļām. Tāpat saskaņoto paziņojumu vienmēr iespējams vaicāt savam apdrošinātājam," norādīja Abāšins, piebilstot, ka LTAB mājaslapā "www.ltab.lv" un LTAB OCTA mobilajā aplikācijā ir pieejams skaidrojošs videomateriāls, kas palīdz orientēties saskaņotā paziņojuma aizpildīšanā.