Mācību "Open Spirit" laikā Baltijas jūrā atrasti un neitralizēti 58 sprādzienbīstami priekšmeti

morguefile.com

Starptautisku militāru mācību "Open Spirit 2017" laikā Baltijas jūrā atrasti un neitralizēti 58 sprādzienbīstami priekšmeti, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Mācības noslēdzās vakar un to mērķis bija iznīcināt no Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem palikušos sprādzienbīstamos priekšmetus, uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā.

"Esam gandarīti par šī gada operācijas rezultātiem. Lai gan vēl priekšā daudz darba, jo Baltijas jūras dzelmē gulošo sprādzienbīstamo priekšmetu skaits ir ievērojams, ikkatra atrastā un iznīcinātā mīna ir solis pretī kuģošanai drošākai jūrai," norāda operācijas "Open Spirit 2017" spēku grupas komandieris Jānis Auce.

Latvijas Jūras spēku vadītajā operācijā šogad piedalījās 15 kuģi un piecas ūdenslīdēju atmīnētāju komandas no desmit valstīm - Beļģijas, Kanādas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas un Lielbritānijas.

Mācībās piedalījās arī Baltijas valstu kuģu eskadra un NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa. Latviju tajās pārstāvēja pretmīnu kuģi "Imanta" un "Rūsiņš", kā arī štāba un apgādes kuģis "Varonis". Savukārt Latvijas Jūras spēku flagmanis "Virsaitis" pārstāvēja NATO vienību.

Mācības norisinājās no 18.līdz 31.augustam.

Mācības rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, un to uzdevums ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejas rajonus no Baltijas jūras dzelmē palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, tādējādi samazinot iespējamos riskus kuģošanas drošībai. Starptautiskās mācības palīdz pilnveidot arī štābu, mīnu kuģu un to ūdenslīdēju atmīnētāju komandu sadarbību un savietojamību, taktiku un procedūras NATO un programmas Partnerattiecības mieram vienību starpā.