Mamikins: Konkurencē ar kanādiešiem sagaidāms masveidīgs Latvijas zemnieku saimniecību bankrots

Ieva Lūka/LETA

Konkurencē ar kanādiešiem sagaidāms masveidīgs Latvijas zemnieku saimniecību bankrots, turklāt Latvijas nodokļu maksātājiem nāksies maksāt milzīgas kompensācijas kanādiešu uzņēmējiem, ja viņu preces netiks ielaistas valsts tirgū, vai tiks ierobežota kādas preces tirdzniecība, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S).

Kā aģentūru LETA informēja politiķa birojā, Mamikins šodien nav atbalstījis Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu (CETA). Mamikina ieskatā Kanādas tirgus ir mazāks par Polijas tirgu, turklāt, atverot brīvās tirdzniecības režīmu, eiropieši saņem mazo Kanādas tirgu, bet pretī atdod pusmiljardu lielo ES tirgu. "Tas nav līdzvērtīgs darījums. Turklāt tiek atcelti 99% nodokļu kanādiešu preču ievešanai Eiropā," klāstīja deputāts.

Mamikins arī paudis viedokli, ka CETA ziņotājs EP, Latvijas pārstāvētais EP deputāts Artis Pabriks (V), pēc viesošanās Kanādā, klaji lobē kanādiešus, "aizmirstot un nododot Latvijas intereses".

Jau vēstīts, ka EP trešdien apstiprināja CETA, neskatoties uz aktīvistu paustajiem protestiem un ASV prezidenta Donalda Trampa iedvesmotiem aicinājumiem uz protekcionismu.

EP balsojumā līgumu atbalstījuši 408 deputāti, 254 bijuši pret to, bet 33 atturējušies.

Eiroparlamenta apstiprinājums nodrošina iespējas sākt CETA sākotnējo ieviešanu jau no nākamā mēneša.

CETA, kura izstrādē pagājuši septiņi gadi, tika parakstīts 30.oktobrī Briselē. Tas notika ar trīs dienu aizkavēšanos, kad Beļģijas federālā valdība beidzot bija spējusi pārliecināt franciski runājošo Valonijas reģionu par labu CETA atbalstam.