Marka Rotko mākslas centrā pirmo reizi Latvijā būs skatāms pasaulslavenā mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs

Evija Trifanova / LETA

Unikāls notikums Latvijas mākslas vēsturē gaidāms aprīlī – pirmo reizi Latvijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāms pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs no Tronheimas Mākslas muzeja (Norvēģija) kolekcijas.

Kā informē centra pārstāve Inita Paegle, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un Tronheimas Mākslas muzeju Norvēģijā, kā arī ar Norvēģijas vēstniecības Latvijā un Daugavpils pilsētas domes atbalstu no Tronheimas Mākslas muzeja kolekcijas eksponēs pasaulslavenā norvēģu mākslinieka E. Munka oriģināldarbu „Advokāta Ludviga Meijera portrets”. 

Projekts ir loģisks turpinājums Daugavpils pilsētas pārstāvju pieredzes apmaiņas vizītei Tronheimā par divpusējas sadarbības attīstības iespējām, īstenojot 2016. gadā parakstīto Nodomu protokolu par sadarbību starp Tronheimas Mākslas muzeju un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Šī sadarbība ļāvusi Daugavpilī satikties diviem mākslas ģēnijiem – Rotko un Munkam.

Munks plaši zināms kā izcils norvēģu mākslinieks, kura artefakti pasaules lielākajos izsoļu namos augstu novērtēti; Munks iezīmējas mākslas pasaulē kā 19. gs. simbolists un 20.gs. vācu ekspresionisma meistars.

E. Munka 1909. gadā radītā kompozīcija “Advokāta Ludviga Meijera portrets” no Tronheimas Mākslas muzeja skatītājiem tiks piedāvāta apskatei Rotko centrā no 2017. gada 21. aprīļa līdz 19. septembrim, eksponējot to līdzās Rotko darbu zālei, tādējādi nodrošinot simbolisku un tiešu abu ģēniju satikšanos.

Publicitātes foto: Edvards Munks „Advokāta Ludviga Meijera portrets” (Tronheimas Mākslas muzeja kolekcija)

Munka gleznas ekspozīcija tiks atklāta 21. aprīlī Rotko centra ceturtās gadadienas svinību ietvaros, un tas būs viens no jaunās izstāžu sezonas atklāšanas pasākumiem. Tā  laikā notiks starptautisks mākslas speciālistu diskusiju forums – seminārs un preses konference.