Maskavā miris ekstrasenss Alans Čumaks

ekrānuzņēmums no Youtube

83 gadu vecumā Maskavā miris ekstrasenss un dziednieks Alans Čumaks, vēsta LIFE.ru, atsaucoties uz ukraiņu žurnālista Dmitrija Gordona ierakstu Facebook. Savulaik seansi, kuru laikā ekstrasenss "uzlādēja" ūdeni, pie televizoru ekrāniem pulcēja miljoniem Padomju Savienības iedzīvotāju.

"Pirms dažām stundām Maskavā 83 gadu vecumā nomira Alans Vladimirovičs Čumaks - izcils dziednieks, rakstnieks, filozofs un vienkārši brīnišķīgs cilvēks," raksta Gordons.

Foto: ru.wikipedia.org

Čumaks tika uzskatīts par vienu no pazīstamākajiem dziedniekiem Krievijā. Viņa seansi, kuru laikā ekstrasenss "uzlādēja" ūdeni, pie televizoru ekrāniem pulcēja miljoniem Padomju Savienības iedzīvotāju. "Uzlādēšanas" laikā dziednieks neko nerunāja, bet tikai kustināja lūpas. Taču 90. gados PSRS Veselības aizsardzības ministrija izdeva pavēli, kas netradicionālās ārstēšanas metodes ierobežoja, un tāpēc šādus "burvju" seansus televīzijā nācās pārtraukt.

2000. gadā Čumaks nolēma iesaistīties politikā un izvirzīja savu kandidatūru Krievijas Valsts domē no Samāras apgabala, taču dziedniekam neizdevās savākt vairāk par trīs procentiem vēlētāju balsu.

Alans Čumaks ir sarakstījis vairākas grāmatas, starp tām arī "Tiem, kuri tic brīnumam", "Grāmata-ekstrasenss. Praktiski padomi sevis un tuvinieku dziedināšanai" (abas izdotas arī latviešu valodā), kā arī "Dziedinošais spēks mūsos".

Par bēru datumu un vietu pagaidām ziņots netiek.

Čumaks dzimis Maskavā 1935. gada 26. maijā. Absolvējis Mihaila Lomonosova vārdā nosauktās Maskavas Valsts Universitātes Žurnālistikas fakultāti. Kopš 1965. gada strādājis televīzijā par sporta komentētāju, bet vēlāk par redaktoru ziņu aģentūras APN Galvenajā redakcijā. Pagājušā gadsimta 70. gadu beigās, gatavojot atmaskojošus rakstus par, kā viņš uzskatīja, dziedniekiem-šarlatāniem, sajutis kaut kādas spējas un enerģijas piesātinājumu arī pats sevī.

Kopš 1983. gada strādājis Krievijas Izglītības Akadēmijas pakļautībā esošajā L. Šukinas vārdā nosauktajā psiholoģijas zinātniskās pētniecības institūtā.

Pagājušā gadsimta 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā, pateicoties saviem televīzijas seansiem, iemantoja milzu popularitāti.

2008. gada ziemā kādā radio intervijā atklājis, ka īpašajām spējām viņu apmācījušas balsis, kuras bijušas dzirdamas viņa galvā. Dziednieks visu teikto konspektējis un no pierakstiem arī pēc tam mācījies.