"Maxima Latvija" skolēnu nodarbināšanai vasarā piesaka 491 vakanci

Zane Bitere / LETA

Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA "Maxima Latvija" pieteicis 491 vakanci Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektā "Skolēnu darbs vasaras brīvlaikā", informēja uzņēmuma pārstāve Zane Udrase.

Tas ir divas reizes vairāk nekā pērn, norādīja Udrase, piebilstot, ka piedāvātās vakances vēl jāapstiprina NVA, un tad tām varēs pieteikties jaunieši.

Šogad "Maxima Latvija" visvairāk jeb 337 vakances vasaras darbam vēlas piedāvāt veikalos Rīgā, taču ir vairākas vakances arī citās pilsētās: Liepājā, Jelgavā, Alūksnē, Daugavpilī, Rēzeknē, Jūrmalā, Saldū, Aizkrauklē, Cēsīs, Limbažos, Salacgrīvā, Smiltenē, Valmierā, Dobelē, Ogrē, Tukumā un Bauskā. NVA projekta īstenošanas laikā "Maxima Latvija" vairākus gadus nodrošina iespēju 15 līdz 17 gadus veciem jauniešiem vasarā strādāt kādā no veikaliem kā jaunākā pārdevēja palīgam.

"Maxima Latvija" Personāla vadības departamenta direktors Raitis Apinis atzīmēja, ka jauniešu interese par darbu vasarā pieaug ik gadu.

"Pieredze liecina, ka jauniešu interese par iespēju vasarā strādāt ar katru gadu pieaug. Arī pilngadīgo jauniešu skaits, kas vasaras mēnešos izvēlas strādāt, ar katru gadu palielinās. Šobrīd uzņēmums "Maxima Latvija" piedāvāto vakanču visus nepieciešamos dokumentus iesniedzis NVA dažādās filiālēs visa Latvijā. Tikai tad, kad NVA būs apstiprinājis šīs vakances, zināsim konkrētu vakanču skaitu, kam gaidīsim skolēnu pieteikumus," sacīja Apinis.

Iepriekšējos gados novērota tendence, ka daļa jauniešu ir mērķtiecīgi, darbam vasarā piesakoties laicīgi. Tāpat ir jaunieši, kas jau vairākus gadus pēc kārtas izvēlas izmantot iespēju vasarā strādāt mazumtirdzniecībā. Tomēr ir arī tādi jaunieši, kuri pieteikušies strādāt, jo to prasījuši vecāki, bet vēl daļa skolēnu par iespēju strādāt vasarā atceras vien tad, kad vasara jau teju pusē, liecina uzņēmuma pieredze.

Jau ziņots, ka pērn vasarā uzņēmums "Maxima Latvija" sniedza iespēju gandrīz 500 jauniešiem strādāt veikalos. NVA projekta laikā pērn vasarā "Maxima Latvija" veikalos kopumā strādāja 222 nepilngadīgie jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kas pildīja jaunākā pārdevēja palīga pienākumus. Savukārt ārpus NVA programmas veikalos strādāja 273 jauniešu. Pilngadīgie jaunieši visas vasaras garumā darbojās arī vairākos citos amatos - zāles darbinieki, pārdevēji, kasieri un komplektētāji.