Mediju organizācijas un augstskolas nodibina Baltijas Mediju izcilības centru

Autors: Zigmārs Gruntmanis
10.11.2015 19:41
Zinības

Lai rosinātu triju Baltijas valstu žurnālistu profesionālo sadarbību, kā arī veicinātu mediju pārstāvju tālākizglītību, vairākas nozīmīgas mediju organizācijas un augstskolas vienojušās izveidot Baltijas Mediju izcilības centru, aģentūru LETA informēja projekta vadītāja Rita Ruduša.

Kā norāda Ruduša, centra mājvieta būs Rīgā, taču savā darbībā tas aptvers visu Baltijas reģionu, elastīgi un mobili reaģējot uz mediju vajadzībām un piedāvājot tiem īpaši izstrādātas apmācības.

Centra dibinātāji ir sabiedriskie mediji - ERR Igaunijā, Latvijas Televīzija, kā arī Latvijas Raidorganizāciju apvienība, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "RE:Baltica", Latvijas Žurnālistu asociācija, Lietuvas Interneta mediju asociācija, Igaunijas Preses izdevēju asociācija, Lietuvas Žurnālistu centrs, Rīgas Stradiņa universitāte un Tallinas Universitātes Baltijas filmu un mediju skola.

Centrs mērķtiecīgi strādās, lai biedru sarakstu paplašinātu un dažādotu, īpašu uzmanību veltot vietējiem medijiem.

"Dibinātāju daudzveidība un augstā profesionalitāte apliecina, ka vajadzība pēc fokusētas tālākizglītības un mediju profesionāļu dialoga ir patiesa un akūta. Centra dibināšanas mērķis ir stiprināt neatkarīgos medijus Baltijā, lai palīdzētu tiem veiksmīgāk uzrunāt valodas un mediju lietošanas paradumu ziņā ļoti daudzveidīgo auditoriju," sacīja Ruduša.

Viņa arī norādīja, ka atšķirībā no citām apmācību organizācijām Baltijas Mediju izcilības centrs strādās pēc pieprasījuma, nevis piedāvājuma principa, vispirms identificējot konkrētās vajadzības un vēlāk izstrādājot tām atbilstošus apmācību moduļus gan paša spēkiem, gan sadarbībā ar partneriem Baltijā un ārpus tās.

“Darbības princips būs vienkāršs - vienas pieturas aģentūra. Centram būs informācija par vietējo - Baltijas - kompetenci, bet gadījumos, kad tās trūks, meklēsim iedvesmojošus pasniedzējus citur Eiropā," atzina Ruduša.

Oficiāli centrs tiks atklāts rīt, 11.novembrī, dibināšanas forumā Tallinā. Plānots, ka sanāksmē tiks izveidota Mediju izcilības centra valde, kurā būs pārstāvēti visu triju Baltijas valstu mediji, kā arī iecelta organizācijas vadība.

Centra dibināšanu atbalstījuši Ziemeļvalstu Ministru padome un Dānijas Kultūras institūts.