Moldāvijas specdienesti aizturējuši žurnālistu no Latvijas

AFP / LETA

Krievijas žurnālists Dmitrijs Jermolajevs savā Facebook kontā ir ievietojis šādu informāciju:

Tikko Moldāvijas specdienestu darbinieki mani atbrīvoja no kameras, kur viņi,izmantojot psiholoģiskās ietekmēšanas metodes, mēģināja mani nopratināt. Vienlaikus man tika konfiscēti sakaru līdzekļi, dators un privātās mantas.

Pēc mantu saņemšanas es paziņoju, ka vairs nevaru atbildēt par to saturu, ņemot vērā, ka tās vairāk nekā pusstundu atradās specdienestu darbinieku rīcībā.

Patlaban Moldāvijas specdienestu darbinieki slēgtā kamerā pratina Latvijas nepilsoni Andreju Tatarčuku.

Mēs kopā ar Tatarčuku šodien atlidojām uz Kišiņevu, lai dotos uz Tiraspoli, kurplānota materiālu vākšana kopīgai grāmatai par notikumiem Latvijā 1990.-91. gadā (Tiraspolē dzīvo šo notikumu aculiecinieks). Šai vizītei bija privāts mērķis (grāmatas rakstīšana).

Pēc atlidošanas pirms nopratināšanas mūs divas stundas noturēja uzgaidāmajā zālē, konfiscēja pases.

Par Jermolajeva un Tatarčuka aizturēšanas faktu sašutumu jau ir izteikusi Krievijas Žurnālistu savienība. "Mēs uzskatām, ka šīs nelikumīgās darbības iniciatoriem ir jātiek sodītiem, bet tiešajiem izpildītājiem - jāatvainojas Krievijas žurnālistam. Ja izrādīsies, ka Latvijas žurnālists aizturēts tikpat nepamatoti, tad analoģiski jāatvainojas arī viņam," teikts Krievijas Žurnālistu savienības mājaslapā publicētajā paziņojumā.