Muitas policija Rīgā atklāj 2,19 miljonus kontrabandas cigarešu

Publicitātes foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes darbinieki Rīgā kāda uzņēmuma teritorijā divu mikroautobusu kravas nodalījumos uzgājuši 2 190 000 kontrabandas cigarešu, aģentūru LETA informēja VID.

Par konstatēto pārkāpumu Muitas policijas pārvaldē tika sākts kriminālprocess un tālāk nodots pēc piekritības Valsts policijai.

Šā gada 22.jūnijā VID Muitas policijas pārvaldes darbinieki administratīvās pārkāpuma lietas ietvaros veica kontroles pasākumus, kuru laikā pie kāda uzņēmuma teritorijas iebraucamajiem vārtiem Krustpils ielā, Rīgā tika konstatēti divi kravas mikroautobusi ar Latvijas un Lietuvas valsts reģistrācijas numuriem.

Tā kā mikroautobusi bija aizslēgti un transporta līdzekļu vadītāji nebija atrodami, Rīgas Pašvaldības policijas darbinieku klātbūtnē abi mikroautobusi tika atvērti. Abu automobiļu kravas nodalījumos atradās kartona kastes ar cigaretēm. Pavisam tika konstatētas 219 kastes ar 2 190 000 cigaretēm "Route 66"" bez akcīzes markām.

Izņemtās cigaretes un abi kravas mikroautobusi tika nodoti glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Par konstatēto nodarījumu VID Muitas policijas pārvaldē 4.jūlijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta 3.daļas un tālāk nodots pēc piekritības Valsts policijai.