Mūrniece: Latvijas un Vjetnamas uzņēmējiem paplašinās iespējas izmantot tirdzniecības sadarbības potenciālu

Ieva Lūka / LETA

Tagad, kad parakstīts līgums par dubultās nodokļu uzlikšanas novēršanu, Latvijas un Vjetnamas uzņēmējiem paplašinās iespējas izmantot tirdzniecības sadarbības potenciālu, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), parlamentā tiekoties ar Vjetnamas viceprezidenti Danu Thingokthiņu.

Vjetnama jau tagad ir Latvijas nozīmīgākais ekonomiskās sadarbības partneris Dienvidāzijā, uzsvēra Mūrniece. Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, Mūrniece sarunas laikā pauda gandarījumu, ka Latvijas uzņēmēji informācijas tehnoloģiju un kokapstrādes jomā jau veiksmīgi apguvuši arī Vjetnamas tirgu. Interesi to apgūt izrādījuši arī Latvijas farmācijas un pārtikas ražotāji, norādīja Mūrniece.

Aktuāls jautājums Latvijas un Vjetnamas divpusējās attiecībās ir nelegālā migrācija. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra Latvijas interesi kopīgiem spēkiem cīnīties pret šo problēmu, akcentējot, ka Valsts robežsardze ir ļoti ieinteresēta sadarboties ar Vjetnamas Imigrācijas dienestu.

Vjetnamas viceprezidente apliecināja, ka Vjetnama neatbalsta nelegālo migrāciju, un pauda gatavību turpināt sarunas ar Latviju par Readmisijas līgumu.