Muzeju naktī varēs iepazīties ar Rīgas pils vēsturi un telpu izmantojumu

Edijs Pālens / LETA

Rīgas pilī Muzeju naktī ikviens interesents varēs uzzināt par Rīgas pils vēsturi un pils reprezentācijas telpu izmantojumu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Kancelejā norāda, ka pēc vairāku gadu vērienīgiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem jaunu spožumu ieguvušas Valsts prezidenta rezidences reprezentācijas telpas. Tieši Rīgas pils priekšpils daļa tiks atvērta apmeklētājiem, piedāvājot apskatīt grezno Rīgas pils Svētku zāli un ielūkoties unikālajā Sūtņu akreditācijas zālē un 3.stāva anfilādē.

Tāpat apmeklētāji Rīgas pils priekšpils pagalmā varēs apskatīt vecākos viduslaiku tēlniecības pieminekļus Latvijā - gotikas laikmeta ciļņus "Madonna ar bērnu" un 'Livonijas ordeņa mestrs Volters fon Pletenbergs", savukārt apskatei pils iekštelpās būs pieejams arī pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes krūšutēls, kura izcelsmi Valsts prezidenta kanceleja pagājušajā gadā noskaidroja, pateicoties sabiedrības atbalstam.

Muzeju nakti laukumā pie Rīgas pils plkst.19 atklās Nacionālo bruņoto spēku orķestris, bet vakara gaitā pils apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, sieviešu koris "Ausma" un koklētāju ansamblis "Austriņa".

Valsts prezidenta kanceleja atgādina, ka pie Rīgas pils ieejas tiks veikta drošības pārbaude, tādēļ aicina apmeklētājus neņemt līdzi liela izmēra somas, pārtikas produktus, dzīvniekus un metāla priekšmetus.