Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi "Gleznains ceļojums no Dzērbenes līdz Sicīlijai"

Rebeka Žeire / LETA

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) šodien atklās mākslinieka un literāta Karla Gotharda Grasa izstāde "Gleznains ceļojums no Dzērbenes līdz Sicīlijai", aģentūru LETA informēja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Ekspozīcijā tiks atspoguļota Grasa dzīve un radošā darbība. "Tā atgādina par apgaismības centienu uzviļņoto jūsmu, kas atbalsojās arī Vidzemē, kā arī par Eiropas kultūras vēsturisko vienotību un Latvijas kultūras tradicionālo pastāvēšanu šajā bagātajā kultūrtelpā," sacīja Zilberts.

Izstādē būs apskatāmi Grasa akvareļi, grafikas, zīmējumi un gleznas no Tartu Universitātes bibliotēkas, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskās bibliotēkas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Mūkusalas mākslas salona kolekcijām. Tāpat būs eksponēti arī reti izdevumi un rokraksti, tostarp sarakste ar Garlību Merķeli un Johana Kristofa Broces oriģinālais manuskripts "Monumente" no LU Akadēmiskās bibliotēkas krājuma.

Izstādes kuratores ir mākslas vēsturniece Esvarda Šmite un kultūras vēsturniece Aija Taimiņa.

Līdzās izstādei no 21.septembra līdz 22.septembrim LNB notiks Grasa 250. dzimšanas dienai veltīta starptautiskā zinātniskā konference "Mākslinieks un rakstnieks Karls Gothards Grass Vidzemē un Eiropā". Tajā piedalīsies Grasa daiļrades pētnieki no Latvijas, Vācijas, Šveices, Igaunijas, Itālijas un Kipras.

Izstāde bez maksas aplūkojama līdz 24.septembrim.