Nacionālajā mākslas muzejā atklās virtuālās realitātes festivālu "Virtualitātes un realitātes"

Lasītākais
Evija Trifanova/LETA

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) šodien atklās kultūras centra "Rixc" virtuālās realitātes festivālu "Virtualitātes un realitātes", aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.

Pasākumā notiks Vācijas mākslinieku Monikas Flaišmanes un Volfganga Štrausa lekcija par pārmaiņām virtuālo tehnoloģiju mākslā pēdējo 30 gadu laikā.

Savukārt izstādes "Virtualitātes un realitātes" atklāšana "kim?" laikmetīgās mākslas centrā notiks plkst.19. Izstādē eksponēti 20 ar virtuālās realitātes tēmu saistīti darbi. Ekspozīcijas atklāšanā uzstāsies mūziķis Deivids Rotenbergs no ASV.

Izstādē piedalās trīs jaunās latviešu mākslinieces - Santa France, Gunta Dombrovska un Zane Zelmene. Dombrovska izveidojusi interaktīvu mākslas skulptūru "Mind Message", kas, iedvesmojoties no elektroencefalogrāfijas metodes medicīnā, ļauj apmeklētājam darbināt muzikālo skulptūru ar smadzeņu viļņiem. Skulptūra darbojas līdzīgi klavierēm - uztverot smadzeņu viļņus, kāda no vālītēm uzsit pa vienu no 20 stīgām, kas noskaņotas pa pus toņiem.

Zelmenes virtuālās realitātes instalācija "Microcosmos" sniedz iespēju apmeklētājiem redzēt mikroskopiska akmens parauga modeli, kas ar virtuālās realitātes palīdzību rada iespaidu, ka skatītājs ir mikroskopiski mazs, padarot akmens virsmu līdzīgu kalnam.

Frances klusās dabas kompozīcija "Self-Care / Self-Hate" ir trīsdimensionāla animācija, kas stāsta par atsevišķu estētiku un cilvēka dzīves izvēlēm. Viena eksponāta daļa simbolizē naivu pozitīvismu, dzīves pilnīgumu un paļaušanos pārdabiskajam, bet otra daļa - depresiju un nepatiku pret sevi.

Savukārt 21.oktobrī plkst.21 Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "Riseba" arhitektūras un mediju centrā "H2O 6" laikmetīgās mākslas performances sniegs pašmāju mākslinieki Platons Buravickis, Aigars Ceplītis, Gustavs Lockis un "Not Even Born Yet". Tāpat pasākumā ar performanci piedalīsies Čehijas mākslinieks Mišals Kindernejs, soms Andrea Mancianti un amerikānis Šons Montgomerijs.

Kā ziņots, Rīgā no 19.oktobra līdz 21.oktobrim norisināsies jauno mediju kultūras centra "Rixc" virtuālās realitātes festivāls "Virtualitātes un realitātes".

Festivāla apmeklētājiem abās "Rixc" galerijās tiks piedāvātas arī divas paralēlās, ar virtuālās realitātes tēmu saistītas izstādes - Rasas un Raita Šmitu "Mikropasauļu svārstības", kā arī mākslinieku grupas "Trihars" izstāde "data.logs".

Festivāls ir daļa no Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" projekta "Risk change".