NBS varēs īslaicīgi izmantot speciālos radiolīdzekļus, lai neitralizētu valstij nelabvēlīgus informācijas raidīšanas līdzekļus

Lasītākais
morguefile.com

Valdība otrdien pieņēma grozījumus noteikumos, kas paredz, ka Nacionālie bruņotie spēki (NBS) varēs īslaicīgi izmantot speciālos radiolīdzekļus, lai valsts apdraudējuma novēršanai neitralizētu valstij nelabvēlīgi noskaņotus informācijas raidīšanas līdzekļus.

Elektronisko pretpasākumu objekti ir komunikācijas un datu pārraides, improvizētas sprāgstvielu sistēmas, zemūdens sensori un komunikācijas, navigācijas un pozicionēšanās sistēmas.

Speciālo radiolīdzekļu izmantošanas intensitāte un apjoms būs atkarīgs no valsts apdraudējuma veida, tā intensitātes un rakstura. Attiecīgi tiks ņemts vērā apdraudējuma objekts, teritorija un pats apdraudējuma subjekts, proti, vai darbību veic ar ārvalstu resursiem vai tikai ar resursiem valsts iekšienē, norāda Aizsardzības ministrijā.

Saņemtā informācija tiks analizēta un rīcība būs atbilstoši veiktajai analīzei.

Gadījumi, kad nepieciešams īslaicīgi izmantot speciālos radiolīdzekļus, ir, piemēram, veicot informācijas operācijas un elektroniskos pretpasākumus. Informācijas operāciju laikā šos līdzekļus var izmantot, lai kontrolētu vai neitralizētu uzdevumu izpildei paredzētos un operācijas teritorijā raidošos - valstij nelabvēlīgi noskaņotus - informācijas raidīšanas līdzekļus.

Veicot elektroniskos pretpasākumus, elektroniskās pretdarbošanās paņēmienus izmantos pret komunikācijas un ieroču sistēmām, ieskaitot improvizētas sprāgstvielu sistēmas, kas piesaistītas grupām, kuras iesaistītas netradicionālās darbībās. Tāpat tie tiks izmantoti, lai veiktu elektronisku pretdarbību pret, piemēram, pretinieka zemūdens sensoriem un komunikācijas ierīcēm, ļoti augstas frekvences vai ultraaugstas frekvences komunikācijām, meklēšanas un iegūšanas radariem, raķešu un uguns kontroles radariem.