Nežēlīgie latvieši Lielbritānijā saņēmuši bargu sodu

LETA
Autors: Vineta Trimalniece
21.05.2016 17:20
112

“Kembridžas tiesa piesprieda ilgus cietumsodus četrām personām, kas noziedzīgi ekspluatēja Kembridžšīras fermās nodarbinātus Latvijas un Lietuvas viesstrādniekus, atsaucoties uz BBC, vēsta LSM.lv.

Ivaram Mežalam, Jurim Valujevam, Oksanai Valujevai un Lauma Vankovai piespriesti no trim līdz astoņarpus gadiem cietumā.

Hantigdonas tiesa iepriekšminētās personas atzina vainīgas sazvērestības organizēšanā ar mērķi iedzīvoties un fiktīvu laulību organizēšanā.

“Noziedznieku pārziņā bija kontrolēto cilvēku banku konti, kā arī mītnes vietas. Ļaundari nokārtoja cilvēku pārcelšanos uz Lielbritāniju un vēlāk kontrolēja viņu dzīvi. Pēc policijas informācijas, trīs sievietes tika piespiestas vai mudinātas iesaistīties fiktīvās laulībās, lai dzēstu parādus,” min lsm.lv.

Ilgāko ieslodzījuma termiņu saņēma 37 gadus vecais Valujevs, kam piesprieda astoņarpus gadus cietumā. Pa sešiem gadiem piesprieda viņa sievai 35 gadus vecajai Oksanai Valujevai un viņu draudzenei 27 gadus vecajai Vankovai, bet 30 gadu vecajam Mežalam aiz restēm jāpavada trīs gadi.

Sodītie daudzus cilvēkus noveda nabadzībā un parādu verdzībā.