No nākamā gada e-paraksts būs pieejams arī viedtālrunī

morguefile.com

No nākamā gada 2.janvāra dokumentus ar e-parakstu varēs parakstīt arī izmantojot viedtālruni, piektdien žurnālistus informēja "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Viņš informēja, ka "e-paraksts mobile" pieteikties varēs no 11.decembra, bet lietot to varēs no 2018.gada 2.janvāra.

Ar jauno risinājumu būs iespējams gan apstiprināt identitāti portālā "eparaksts.lv" un citur, gan arī būs iespējams elektroniski parakstīt dokumentus.

eID lietotāji, kā arī e-paraksta kartes lietotāji pieteikties un saņemt "e-paraksts mobile" var uzreiz portālā "eparaksts.lv" - sistēma spēs automātiski identificēt e-paraksta lietotāju, bet klientam tikai jāseko pakalpojuma pieteikšanas norādēm.

Esošajiem virtuālā e-paraksta lietotājiem, kā arī jebkuram interesentam, kuram pašlaik nav eID vai e-paraksta karte, portālā "eparaksts.lv" jāautentificējas ar savas internetbankas datiem, jāaizpilda pieteikumu, bet kurjers trīs darba dienu laikā sazināsies ar klientu un klātienē piegādās "e-paraksts mobile" pakalpojumu izmantošanas līgumu, kā arī veiks personas datu salīdzināšanu. Līguma piegāde ir bez maksas.

Bokta aicināja visus interesentus pieteikties "e-paraksts mobile" līdz 29.decembrim, lai nodrošinātu nepārtrauktas e-parakstīšanās iespējas portālā "eparaksts.lv", jo, ja kāds klients nepaspēs pieteikties jaunajam "e-paraksts mobile" līdz 29.decembrim, tad dokumentu parakstīšana portālā līdz brīdim, kamēr viņš iegūs mobilo lietotni būs pieejama tikai ar eID karti, kurā ir aktivizēts e-paraksts.

Jau ziņots, ka šogad pilnībā atjaunota e-paraksta tehnoloģiskā platforma. Tas darīts, lai atbilstu Eiropas Savienības "eIDAS" (elektroniskās identifikācijas, autentifikācijas un drošības pakalpojumu) regulai, kā arī, lai atjaunotu kopš 2006.gada strādājošās sistēmas un sniegtu klientiem lielāku funkcionalitāti un ērtības.

LVRTC nodarbojas ar radio un televīzijas programmu apraidi, e-paraksta un citiem sertifikācijas pakalpojumiem, datu pārraides, datu centru un infrastruktūras nomas pakalpojumu sniegšanu. Pērn LVRTAC strādāja ar 15,126 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 4,612 miljonu eiro apmērā.