Nogalināta bārdainā Končita Vursta

AFP / LETA

Medijus ir pāršalkusi ziņa, kas ir bēdīga 2014. gada Eirovīzijas uzvarētājas Končitas Vurstas faniem. Skandalozi slavenā bārdainā dziedātāja paziņojusi, ka pati sevi ir nogalinājusi, vēsta vācu medijs "Die Welt".

Končita pasaules slavu pirmo ieguva spīdoši uzstājoties starptautiskajā konkursā ar dzeismu "Rise Like a Phoenix", kura uzreiz kļuva par hitu. Savu spilgtāko pārstāvi skatītāju balsojumā atbalstīja arī geju kopienas no dažādām valstīm.

Ir zināms, ka aiz slaidās un ugunīgās brunetes Vurstas tēla slēpjas izpildītājs Toms Noivirts. Jau kopš agras bērnības viņš izrādījis interesi par sieviešu apģērbu, bet pusaudža vecumā pamanījis, ka viņu piesaista vīrieši. 17 gadu vecumā slaidais jauneklis "iznāca no skapja" un skolā tika pakļauts nežēlīgai vajāšanai.


Aptuveni tad arī viņš sāka iekarot skatuvi un kaut kādos vietēja mēroga konkursos pat ieguvis godalgotas vietas. Taču Tomam pat sapņos nerādījās tā ārprātīgā popularitāte, kuru viņš ieguva, izejot uz skatuves kā sieviete ar bārdu.

Noivirta figūra bija tik brīnišķīga, ka viņu varētu apskaust daudzas sievietes. Viņa viduklis ir kā lapsenei, kas vīriešiem ir liels retums. Mati ir taisni, un ne katra meitene var palepoties ar tādām cirtām. Un Končita Vursta daudziem vajātajiem homoseksuāļiem kļuva par stila ikonu, vadošo modeli un paraugu, kuru atdarināt.

Var tikai iedomāties, kā šie pielūdzēji tagad pārdzīvo, no laikraksta "Die Welt" uzzinot, ka dziedātāja ar bārdu ir nolēmusi pati sevi nogalināt. Toms ir noguris no Končitas. Noguris tik ļoti, ka šajā dzīvē nevēlas neko vairāk, kā to iznīcināt. Noivirts ir sajutis, ka viņa "alter ego" - mākslīgi radītais un lielo rezonansi izraisījušais personāžs ir aizēnojis viņu kā mākslinieku. Viņš ir sajuties nevienam nevajadzīgs, kad vienlaikus Končita Vursta spīdēja un baudīja publikas mīlestību.


Taču, kā jau zināms, auditorijai diezgan ātri viss apnīk. Arī Končita izvēlīgos skatītājus sāka garlaikot. Par bārdaino dziedātāju sāka aizmirst jaunieši un geju kopienas. Ziepju burbulis, kuru savulaik bija uzpūtuši prasmīgi sabiedrisko attiecību speciālisti, bija pārplīsis. Tādēļ arī izpildītājam, kas bija slēpies sieviešu kleitā, nācās paziņot par kapitulāciju - skaļi un emocionāli.


"Ar šo sievieti, ar kuru uzvarēju "Eirovīzijā", es sasniedzu visu. Man no viņas vairāk nekas nav vajadzīgs. Es strādāju, lai radītu jaunu personāžu, tāpēc man Končita ir jānogalina. Patlaban meklēju tādu nodarbi, kurā spēšu sevi realizēt. Toms arī sacēlās pret to," savu lēmumu komentējis Noivirts, kurš nu ir nometis sieviešu apģērbu un atgriezies pie savas būtības.

Patlaban mākslinieks uzstājas vīriešu apģērbā, kaut gan no garajiem matiem pagaidām vēl atteicies nav. Bet bārda gan ir kļuvusi nekopta - agrāk tā bija kārtīga, stilīga. Tagad Toms ir parasts, ne pārāk sakopies vīriešu dzimuma pārstāvis, kurš nav ticis galā ar ikdienas pienākumu krāsoties, regulāri skūt kājas, koriģēt uzacis, veikt manikīru un staigāt augstpapēžu kurpēs. Mūsdienās būt par sievieti ir ļoti grūti. Izskatās, ka arī Tomam, neskatoties uz viņa smalko dvēseli, tas ir izrādījies par grūtu.

Foto: Facebook