"Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas atklātās sēdes pārraidīs tiešraidē

morguefile.com

"Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas atklātajām sēdēm būs jānodrošina video tiešraide Saeimas mājaslapā, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Saeimas Prezidijs uzdevis to nodrošināt parlamenta Administrācijai pēc komisijas priekšsēdētājas Ingunas Sudrabas (NSL) lūguma.

Komisijas vajadzībām būs jānodrošina arī divas ar datoru, printeri un telefonu aprīkotas darba vietas.

Kā ziņots, parlamentārās izmeklēšanas komisijas darba nodrošināšanai piešķirti 8140 eiro, no kuriem līgumdarbu finansēšanai atvēlēti 7890 eiro un saimnieciskajiem un reprezentācijas izdevumiem 250 eiro.

Līgumdarbus veiks konsultants un tehniskais sekretārs. Konsultanta pienākumi būs nodrošināt saraksti ar institūcijām, analizēt un strukturēt saņemto informāciju, sniegt komisijas sēdēs ziņojumus par iesūtīto informāciju un saraksti, sagatavot un iesniegt komisijai atbilžu projektu uz personu iesniegumiem un sagatavot komisijai nepieciešamo informācijas apjomu un analīzes.

Tehniskā sekretāra pienākumi būs strādāt ar adresēto korespondenci, nodrošināt un koordinēt dokumentu plūsmu, protokolēt komisijas sēžu gaitu, noformēt protokolu, apkopot, pavairot un izsūtīt saņemto informāciju un materiālus un kārtot komisijas darba organizatoriskos un saimnieciskos jautājumus.

Saeima 21.jūlijā izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā. Izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu krimināllietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu un faktorus, kas noveduši pie šīs krimināllietas izbeigšanas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā.