Par bērnu mērdēšanu badā vecākiem 130 gadi cietumā

ekrānuzņemums / thesun.co.uk

ASV, Oklahomas štatā tiesa piespriedusi kādam pārim 130 gadu ilgu cietumsodu par nežēlīgu izturēšanos pret  bērniem, ziņo The Sun.

Aislīna Millere un Kevins Fouvlers tika arestēti drīz pēc tam, kad viņu deviņus mēnešus vecās dvīnītes tika nogādātas slimnīcā kritiskā stāvoklī. Policiju izsaukuši ārsti, kas bija ieradušies apraudzīt mazuļus. Izmeklēšanas laikā tika secināts, ka Millere un Fouvlers ilgu laiku turējuši bērnus badā un antisanitāros apstākļos.  

Slimnīcas medmāsas intervijā medijiem sacīja, ka zīdaiņi izskatījušies pēc skeletiem, kas aplipuši ar ekskrementiem – abām netīrības dēļ bija izveidojušās sāpīgas čūlas un iekaisumi, jo vecāki viņām nebija mazgājuši un mainījuši autiņus. 

Medicīniskās apskates laikā vienai no dvīnītēm ausī atrada izkārnījumus, savukārt otrai ārsti dzimumorgānos atrada mēslu mušu kāpurus. Abiem bērniem caur brūcēm uz muguras esot spiedušās cauri lāpstiņas. 

Nesen tiesa apstiprināja prokurora prasību Millerei un Fouvleram piespriest maksimālo cietumsodu par nežēlīgu izturēšanos pret bērniem. Tiesnesis norādīja, ka vecāku nežēlīgās un bezatbildīgās attieksmes rezultātā “bērni bija soļa attālumā no nāves". 

Tiesā Millere un Fouvlers kā attaisnojumu savai nolaidībai minēja grūtības apvienot vecāku pienākumus ar garajām darba stundām “Macy’s” preču izplatīšanas centrā. Neskatoties uz abu attaisnojumiem, tiesa katram piesprieda simt trīsdesmit gadu ilgu cietumsodu. Arī Milleres vecāki un Fouvlera māte ir apsūdzēti par nežēlīgu izturēšanos pret saviem mazbērniem. 

Izmeklētāji, kas tiesā liecināja pret pāri, sacīja, ka šis ir viens no vissmagākajiem vardarbības un nežēlīgas izturēšanās gadījumiem pret bērniem, kādu ir nācies pieredzēt.