Par ilgstošu "spaisa" ražošanu un realizēšanu aizturēta organizēta grupa

Edijs Pālens/LETA

Valsts policija Vecmīlgrāvī un Brasā aizturējusi organizētu grupu - piecus vīriešus, kuri tiek turēti aizdomās par ilgstošu tā dēvētā spaisa izgatavošanu un tirgošanu Rīgas iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Vienā no aizdomās turēto dzīvokļiem Omega kaujinieki iekļuva pa logu, savukārt, lai iekļūtu citā dzīvoklī, policistiem nācās uzlauzt durvis. Turpat dzīvesvietās tika aizturēti arī visi organizētās grupas dalībnieki, kuri nepretojās likumsargiem.

Kratīšanu laikā, piedaloties arī policistiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes, Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas un Speciālo uzdevumu bataljona, kopā tika atrasti un izņemti 1,2 kilogrami psihoaktīvo vielu.

Policistu rīcībā esošā informācija liecina, ka galvenais nozieguma organizētājs un narkotiku ražotājs bijis 1975.gadā dzimis vīrietis. 1982. un 1977.gadā dzimuši vīrieši narkotikas izplatījuši. Savukārt viņu 1986. un 1984.gadā dzimušie kompanjoni darbojušies kā kurjeri, piegādājot šīs vielas klientiem. Visi aizturētie jau iepriekš sodīti par noziegumiem, kas saistīti ar psihoaktīvo vielu nelikumīgu apriti.

Likumsargi noskaidrojuši, ka ar šo nelegālo rūpalu vīrieši nodarbojušies vairākus gadus un nepieciešamās izejvielas narkotiku izgatavošanai iepirkuši no ārzemju interneta veikaliem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Visi aizturētie šobrīd atrodas izolatorā un tiesa lems par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šīm personām.