Par latviešu valodas eksāmena domrakstu tematu izpaušanu aizdomās tur Rīgas skolas amatpersonu

Lasītākais
Evija Trifanova/Leta

Valsts policija (VP) lūdz apsūdzēt kādas Rīgas vidusskolas amatpersonu par 12.klases latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izpaušanu, aģentūru LETA informēja VP.

Izmeklēšanā tika nopratināti vairāki desmiti personu, veiktas ekspertīzes, izņemti datu nesēji, mobilie telefoni un citi priekšmeti, kam ir nozīme kriminālprocesā.

Veicot nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tika aizturēta iespējamā vainīgā sieviete, kura ir kādas Rīgas vidusskolas amatpersona. Sieviete tiek turēta aizdomās par ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu.

Par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, var piemērot brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

VP amatpersonas apsūdzētā ieņemamo amatu neatklāj. Taču saskaņā ar likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" valsts amatpersonas statuss piemērojams pašvaldības vai valsts dibinātas izglītības iestādes direktoram un viņa vietniekam.

Kā ziņots, 16.maijā pirms centralizētā eksāmena latviešu valodā bija noplūduši tā trešās daļas jeb domraksta temati. Valsts izglītības satura centrā (VISC) norādīja, ka temati tikuši laikus mainīti pret rezerves variantiem, tādējādi netraucējot eksāmena norisi. Taču pēcpusdienā kļuva zināms, ka, iespējams, ne visi skolēni, neskatoties uz VISC norādījumiem, saņēmuši rezerves variantus. Vēlāk tapa zināms, ka esot noplūduši arī rezerves domraksta temati.

Saistībā ar notikuši Valsts policija sāka kriminālprocesu.

Šis nav vienīgais kriminālprocess, kas VP tika sākts par eksāmenu nopludināšanu.

VP vasaras sākumā ierosināja kriminālprocesu par 9.klašu vēstures eksāmena jautājumu nopludināšanu. Tāpat tika ierosināta lieta par centralizētā matemātikas eksāmena uzdevumu nopludināšanu un Valsts izglītības satura centrā (VISC) toreiz paziņoja, ka to izdarījusi kāda izglītības iestāde.

Lieta par matemātikas eksāmenu atrodas VP Rīgas reģiona pārvaldē un tajā turpinās izmeklēšana. Savukārt lieta par vēstures eksāmenu bija nodota izmeklēšanai Zemgales reģiona pārvaldei, taču aģentūrai LETA pagaidām neizdevās noskaidrot kādā stadijā tā atrodas.