Par Putina attēlošanu bez sēkliniekiem māksliniekam draud cietumsods

ekrānuzņemums / thesun.co.uk

Tēlniekam Viktoram Kropačovam draud cietumsods par Krievijas prezidenta Vladimira Putina attēlošanu bez sēkliniekiem, ziņo The Sun.

Vēloties atstāt iespaidu uz Krievijas līderi, Kropačovs radījis ērmīga paskata skulptūru – ar lāča rumpi, spārniem un Putina galvu. Tēlnieka darba augļi nav palikuši nepamanīti – sociālo mediju lietotāji, kam pirmajiem Kropačovs atrādījis savu gara darbu, pamanījuši, ka savdabīgajam Putina attēlojumam trūkst sēklinieku. 

Ekrānuzņēmums/ thesun.co.uk

Daudzi sociālo mediju lietotāji min, ka šādu Putina attēlojumu varētu vērtēt kā necieņas izrādīšanu. “Es nedomāju, ka Putins gribētu tikt attēlots bez sēkliniekiem,” raksta kāds sociālo tīklu lietotājs.

Ekrānuzņēmums/ thesun.co.uk

Daudzi uzskata, ka šāds prezidenta attēlojums ir aizskarošs, un nebūtu pārsteigums, ja Kropačovs tiktu arestēts par necieņas izrādīšanu un nosūtīts uz labošanas darbu nometni Sībīrijā. Daži sociālo mediju lietotāji norāda, ka viņuprāt Kropačovs ir pelnījis desmit vai pat piecpadsmit gadu ilgu cietumsodu. 

Ekrānuzņēmums / thesun.co.uk

Savdabīgā skulptūra Krievijā ir kļuvusi par galveno sarunu tematu, savukārt tās attēls ir kļuvis par vienu no skatītākajām bildēm internetā. “Vai tas vispār ir likumīgi – šādi attēlot Krievijas prezidentu?” jautā kāds cits sociālo mediju lietotājs. 

Neskatoties uz sabiedrības negatīvo reakciju, pats tēlnieks intervijā medijiem izteicis vēlmi prezentēt savu mākslas darbu prezidentam Putinam personīgi. Viņš arī norādījis, ka skulptūra simbolizējot Krieviju Putina pārvaldībā.

“Katra skulptūras detaļa ir svarīga, un tai ir sava nozīme. Lāča ķermenis simbolizē Krieviju, savukārt mūsu prezidents ir tas, kurš pārvalda valsti un nosaka likumus,” skaidro Kropačovs. Viņš arī norāda, ka ērglis, kuru ar kāju ir piespiedusi skulptūra, simbolizē Krievijas ārējos ienaidniekus. Lai gan Kropačovs visos sīkumos izskaidroja skulptūras jēgpilno nozīmi, viņš tā arī nav atbildējis uz sabiedrības galveno jautājumu – kāpēc viņš Krievijas prezidentu attēlojis bez sēkliniekiem. 

Vadoties pēc Krievijas Federācijas likumdošanas, sods par prezidenta vai citas amatpersonas cieņas un goda aizskaršanu ir viens gads sabiedrisko darbu, lai gan atsevišķos gadījumos tiek pielietotas arī stingrākas soda sankcijas.