Par Somijas geju karali kļuvis 16 gadus vecs mūziķis

Ekrānuzņēmums

Par gada geju Somijā atzīts 16 gadus vecais YouTube aktīvists Tūre Boeliuss (Tuure Boelius). Jauneklis ir Somijas pilsētas Turku iedzīvotājs un spēlē jauno mūziķu grupā pilsētas teātrī, vēsta somu medijs ILTA SANOMAT.

"Tagad jūs mani varat pat saukt par seru gada geju! Super liels paldies jums visiem balsotājiem!" savā Instagram profilā priecājas pats jaunākais Somijas gada homoseksuālis.

Balvu šī augstā titula ieguvējam pasniedzis Helsinku pilsētas bīskaps Irja Askola. Viņa ir pirmā sieviete, kas Somijā pilda Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskapa pienākumus un kopš 2010. gada vada Somijas galvaspilsētas bīskapiju.


Jauno veiksminieku jau apsveikuši daudzi augstu stāvoši somu politiķi un amatpersonas.

Tūre Boeliuss "iznāca no skapja" 2016. gada novembrī, kad par savu orientāciju paziņoja ar YouTube ievietota video palīdzību."Šajā video es jums gribu pateikt atklāti, ka esmu gejs," savu atzīšanos iesāk nu jau Somijas gada gejs.

"Man vairs neko nevajadzēs slēpt. Šis bija gads, kad es pirmo reizi pārstāju par šo problēmu domāt."

"Vai ir vērts visiem teikt, ka tu esi gejs, ja ja cilvēki pēc tam no tevis baidīsies un neieredzēs?" jautā Tūre.

"Taču neskatoties uz to, neredzu iemeslus savu būtību slēpt no citiem," uzsver jaunais soms.

Somijā konkurss "Gada gejs" (QX Gay Gaala) šogad notiek jau ceturto gadu, un tā mērķis ir balsot par cilvēkiem ar netradicionālu seksuālo orientāciju un personām, kuras ir devušas lielāko ieguldījumu Somijas LGBT kustībā. Tūre Boiliuss ir Somijā populārs YouTube blogeris, kura kontam ir 95 000 sekotāju. Savos video viņš galvenokārt stāsta par savu orientāciju, vēsta Fontanka.fi