Parakstus par nabadzības samazināšanu pensionāru vidū paredzēts nodot Vējonim

Ieva Čīka / LETA

Parakstus par nabadzības pieauguma apturēšanu vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū un veselības aprūpes nodrošināšanu senioriem plānots nodot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, uzrunā Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) organizētajā pasākumā Strēlnieku laukumā sacīja LPF vadītājs Andris Siliņš (ZZS).

Siliņš pauda, ka šodien un iepriekš savāktos parakstus kopā ar LPF valdes priekšlikumiem iesniegs Vējonim, lai pievērstu arī valsts augstākās amatpersonas uzmanību senioru problēmām.

Viņš informēja, ka LPF priekšlikumi paredz pensiju neapliekamā minimuma paaugstināšanu līdz minimālās algas apmēram, senioru patēriņa groza izveidi, kura cenu izmaiņām līdzi indeksētos arī pensijas.

Tāpat priekšlikumi paredz izveidot valsts atbalsta programmu pensionāriem, kuri ir zem nabadzības sliekšņa, kā arī atlaides kompensējamiem medikamentiem.

LPF pasākums Strēlnieku laukumā pulcējis vairākus simtus cilvēku, novēroja aģentūra LETA. Pasākuma devīze ir "Cilvēcīgas un godpilnas vecumdienas".

Pēc plkst.13 pasākums noslēdzās un saieta dalībnieki sāka izklīst. LPF pārstāvji aģentūrai LETA pagaidām nevarēja pateikt, cik parakstu izdevies savākt, ņemot vērā, ka tie tiek vākti arī reģionos un arī šodienas mītiņā savākto parakstu skaits vēl nav apkopots.

Spriežot pēc plakātiem, kurus rokās tur mītiņa dalībnieki, sapulcē pārstāvēti pensionāri no Tukuma, Ogres, Jūrmalas Priekules, Krāslavas, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Tāpat pasākuma dalībnieki tur rokās plakātus ar dažādiem aicinājumiem. Piemēram, uz plakātiem norādīts: "Pieprasām obligāto veselības apdrošināšanu", "Pieprasām neapliekamo minimumu 300 eiro no 2018.gada".