Pareizticīgo virspriesteris: emigranti jāiznīcina ar raķetēm!

publicitātes foto - Vsevolods Čaplins

Pareizticīgo virspriesteris Vsevolods Čaplins, kurš agrāk ieņēma Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhāta runasvīra amatu, aicinājis nogalināt emigrantus, izmantojot šim nolūkam īpašas specvienības un raķetes.

Kā vēsta MK.ru, iemesls Čaplina izteikumiem ir bijis Malaizijā notikusī Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna vecākā brāļa Kima Čenama slepkavība, kuru pēc vairuma ekspertu domām, īstenojuši Ziemeļkorejas specdienesti.

Taču Čaplins šādu praksi atzinis ne tikai par normālu, bet arī aicinājis to pielietot pēc iespējas plašāk.

Garīdznieks savā Facebook profilā raksta, ka "histēriju ap Kima Čenama slepkavību var skaidrot ar to, ka "ir sākuši trīcēt bailēs nodevēji, kas no valstīm ar politisko kultūru, kas nav līdzīga rietumu tradīcijām, ir aizbēguši uz "brīvās pasaules" valstīm - vispirms jau uz Rietumiem. Un arī tie, kuri tos slēpj un "garantē viņu drošību". Un tie slepenie nodevēji, kuri vēl tikai domā par bēgšanu".

Cīņai ar tādiem Čaplins piedāvā programmu, kas sastāv no trīs punktiem. Pirmkārt viņš aicina atjaunot nāvessodu dzimtenes nodevējiem. Otrkārt, "autorizēt" specvienības viņu likvidēšanai, kaut vai ziedojot "dzīvību un brīvību". Treškārt - "autorizēt precīzus raķešu triecienu pa nodevējiem".

Garīdznieks paudis viedokli, ka šādas darbības atbilst īstas kristietības garam, un nosaucis par varoni Ļeva Trocka slepkavu Ramonu Merkaderu.

MK.ru atzīmē, ka starp Čaplina ieraksta komentētājiem, kuri viņa ierosinājumus galvenokārt salīdzinājuši ar nacisma idejām, atradušies arī tādi, kas viņu atbalsta, vien piebilstot, ka raķešu triecieni gan ir "pārmērīgi".

Portāls MK.ru arī atgādina, ka Čaplins jau agrāk ir nācis klajā ar līdzīgiem paziņojumiem, piemēram radiostacijā "Eho Moskvi" viņš attaisnojis masu slepkavības un valsts teroru, un pēc tās reizes garīdznieks uz šo radio vairs nav aicināts.

Foto: Facebook.com/prot.v.chaplin