Pašvaldība sākusi likvidēt nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu; daži riteņbraucēji mēģina to nepieļaut

Lasītākais
Rebeka Žeire / LETA

Rīgas domes dienesti šajā pēcpusdienā sākuši aizkrāsot naktī nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu Brīvības ielas posmā starp Artilērijas un Tallinas ielu, novēroja aģentūra LETA.

Tomēr kādu laiku darbs nenotika, jo to mēģināja kavēt aptuveni 15 velobraucēji. Viņi stāvēja ielas malā, kā arī bija izvietojuši piecus velosipēdus uz nelikumīgi uzkrāsotās velojoslas. Līdz ar to domes darbinieki gaidīja, kad brauktuve tiks atbrīvota.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās četras Valsts policijas ekipāžas un trīs RPP ekipāžas. Pēc īsām pārrunām ar velobraucējiem pašvaldības policisti atbrīvoja Brīvības ielas brauktuvi no velosipēdiem, kas bija uz tās novietoti.
Patlaban pašvaldības dienestu darbinieki valsts un pašvaldības policistu uzraudzībā sākuši likvidēt nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu.

Aptuveni 20 velobraucēji atrodas ielas malā un vēro notiekošo, tomēr pagaidām nemēģina traucēt darbu. Viens no protestētājiem velosipēdu aizvākšanas laikā skaļi sauca, ka dome četrus gadus ir solījusi velojoslu Brīvības ielā, tomēr neko nav izdarījusi.

Sociālajos tīklos veloaktīvisti izsludinājuši "Brīvības ielas velojoslas svētkus" un raksta, ka nepieļaus velojoslas aizkrāsošanu, kamēr netiks uzradīts dokuments ar saskaņojumu par joslas likvidēšanu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola, nelikumīgi uzkrāsotās velojoslas demontāža sākta pēc departamenta atbilstoša rīkojuma. Konstatējot nesankcionētas satiksmes organizācijas izmaiņas, pašvaldība tās likvidē, norādīja Ahuna-Ozola. Ja gadījumā šāda pārkāpuma dēļ būtu noticis ceļu satiksmes negadījums, atbildība par to būtu jāuzņemas nelikumīgās velojoslas veidotājiem, viņa uzsvēra.

Jau ziņots, ka naktī uz piektdienu Rīgā, Brīvības ielas posmā no Artilērijas ielas līdz Palīdzības ielai, abās brauktuves pusēs ir veikta nesankcionēta velojoslas apzīmējumu uzklāšana, informēja Ahuna-Ozola.

Viņa sacīja, ka Ceļa likumā ir noteikta kārtība, kādā tiek saskaņotas un veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Rīgā, turpretim nesaskaņota un patvaļīgi mainīta satiksmes organizācija var apdraudēt ceļu satiksmes dalībniekus. Ceļu satiksmes nelaimes gadījumā nesankcionētās darbības veicējs pat var tikt saukts pie kriminālatbildības.

Rīgas Pašvaldības policijā par patvaļīgu ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšanu ir sākusi administratīvo lietvedību. Policija pašlaik skaidro, kurš nesankcionētās darbības ir veicis, lai attiecīgo personu varētu saukt pie atbildības, teica Ahuna-Ozola.