Patvērumu meklētāji Muceniekos: “Mēs esam šeit, lai draudzētos”

Evija Trifanova/LETA

Lielā talka notikusi arī Ropažu novada Muceniekos. Blakus patvēruma meklētāju izmitināšanas centram esošajā futbola laukumā tajā piedalījās gan vietējie iedzīvotāji, gan patvēruma meklētāji, informē LNT ziņas.

Aicinājums piedalīties talkā Muceniekos bija izteikts sociālā tīkla “Facebook” grupā Gribu palīdzēt bēgļiem. Cilvēki tika mudināti ņemt līdzi cimdus, grābekļus un lāpstas, lai kopā ar patvēruma meklētājiem uzkoptu blakus centram esošo futbola laukumu.

Tomēr uz aicinājumu bija atsaukušies tikai pāris vietējie iedzīvotāji un pāris patvēruma meklētāji. Talkas dalībnieki gan prognozēja, ka vēlāk viņiem piepulcēsies lielāks aktīvistu pulks. Bēgļi kopā ar vietējiem iedzīvotājiem grāba no futbola laukuma pērnās lapas un lasīja maisos apkārt izmētātos atkritumus.

Pieaugušajiem palīdzēja arī kupls pulks līdzi paņemto bērnu, kuri ne vien grāba lapas, bet arī nespēja sagaidīt pasākuma otro daļu, proti, futbola spēli. Patvēruma meklētājs no Irākas, Tariks stāstīja, ka mīl spēlēt futbolu un to darījis arī dzimtenē, kurā tagad norit karš.

“Šeit mums ir labi, spēlējam visi kopā latvieši un mēs, tam nav nozīmes. Man patīk spēlēt kopā, lai viens otru iepazītu un būtu vēl draudzīgāki. Tūlīt spēlēsim futbolu un ne tikai, lai vinnētu, bet lai draudzētos,” teic Tariks.

Talku kā iespēju iepazīt tuvāk patvēruma meklētājus izmantoja arī Guntis. Viņu uz Muceniekiem bija atvilinājusi ne vien iespēja tuvāk iepazīt bēgļus, bet arī futbola spēle: “Es dzīvoju Ropažos, man liekas arī tas, ka tik daudz visi runā, ka mums būs jāuzņem bēgļi, gribas viņus iepazīt tuvāk, kādi tad īsti viņi ir. Šī tad ir lieliska iespēja. Tie, kas šobrīd ir šeit, ir tādi paši kā mēs tikai runā mazliet savādāk.”