Pentagons: ASV armija paliks Sīrijā tik ilgi, cik tas būs nepieciešams

AFP / LETA

ASV armija plāno palikt Sīrijā tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, lai garantētu, ka tur neatgriežas džihādistu grupējums "Islāma valsts", otrdien pavēstīja Pentagona amatpersona.

ASV šobrīd Sīrijā ir 2000 karavīru, kur viņi apmāca un konsultē partneru spēkus cīņai pret "Islāma valsti".

ASV karavīri paliks Sīrijā "tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, lai atbalstītu mūsu partnerus un nepieļautu teroristu grupējumu atgriešanos", sacīja Pentagona pārstāvis sakariem ar presi Ēriks Peihons.

"Lai garantētu, ka "Islāma valsts" sakāvei ir paliekošs efekts, [ASV vadītajai pretdžihādistu] koalīcijai ir jānodrošina, ka tā nevar atdzimt, atgūt zaudētās teritorijas, plānot uzbrukumus ārpus šīs teritorijas," skaidroja Peihons.

"Savienotās Valstis paturēs Sīrijā karaspēku, kura atrašanās tur būs balstīta zināmos nosacījumos, lai cīnītos pret teroristu vadītiem nemierniekiem, novērstu "Islāma valsts" atdzimšanu un stabilizētu atbrīvotās teritorijas," rezumēja Pentagona pārstāvis.

Paziņojums, visticamāk, izsauks negatīvu Krievijas reakciju, kas kopš 2015.gada nogales izvērsusi pati savu militāru kampaņu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības atbalstam.

"Islāma valsts" vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret "Islāma valsti", grupējums tagad zaudējis 96% no savām agrākajām teritorijām.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.