Pie Brīvības pieminekļa invalīds ar nazi uzbrucis policistiem

Facebook.com/RigasPP

Rīgā aizvadītajā naktī pie Brīvības pieminekļa aizturēts invalīds, kurš ar nazi uzbrucis policistiem, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Rīgas pašvaldības policisti netālu no Brīvības pieminekļa pamanīja kādu vīrieti, kurš sēdēja uz soliņa un dzēra alu. Kārtības sargi piegāja pie vīrieša un norādīja, ka pilsētā sabiedriskā vietā alkoholu lietot ir aizliegts. Vīrietis atvainojās un izmeta pudeli tuvējā atkritumu urnā.

Kad policisti jau devās prom, vīrs pēkšņi izvilka pamatīgu nazi un kliedzot metās policistu virzienā un vicinājās ar nazi, turot to labajā rokā.

Lai neitralizētu uzbrucēju, kārtības sargi sākumā mēģināja pielietot elektrošoka pistoles, taču uzbrucēja biezā apģērba dēļ tās šajā gadījumā nebija efektīvas. Nedaudz vēlāk piesteidzās tuvākā ekipāža, kas uz mirkli novērsa uzbrucēja uzmanību, un policistiem izdevās ar steku izsist nazi no vīrieša rokas.

Brīdī, kad rokudzelžu uzlikšanai viens no policistiem mēģināja kunga kreiso roku aizlikt aiz muguras, roka pēkšņi salocījās nedabiskā veidā, jo rokas vietā bijusi protēze.

Vēlāk noskaidrojās, ka aizturētais ir 48 gadus vecs vīrietis. Uzbrucējs nogādāts Valsts policijā, kur par uzbrukumu varas pārstāvim uzsākts kriminālprocess. Krimināllikumā par šādu noziegumu paredzēts līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.