Pieaugušo izglītības jomas piedāvājuma attīstīšanā ieguldīs 21,5 miljonus

Lasītākais
Ieva Makere / LETA

Lai attīstītu piedāvājumu pieaugušo izglītības jomā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina līdz 16.augustam Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā pieteikt izglītības programmas, aģentūru LETA informēja VIAA.

Projekta kopējais attiecināmais finansējums ir 25,3 miljoni eiro, tai skaitā ESF finansējums 21,5 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 3,8 miljoni eiro. To plānots īstenot ES fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci" laikā līdz 2022.gada 31.decembrim.

VIAA direktore Dita Traidās norāda, ka projekts ļaus profesionālās izglītības iestādēm, kas līdz šim pamatā orientējušās uz jauniešu auditoriju, attīstīt piedāvājumu pieaugušo izglītības jomā, vienlaikus daudz intensīvāk izmantojot nesenos Eiropas Savienības struktūrfondu ieguldījumus mācību aprīkojumā un ēku infrastruktūrā.

"Mūsu mērķis ir audzēt valsts izglītības iestāžu kapacitāti, lai kļūtu par nozīmīgiem spēlētājiem pieaugušo izglītības tirgū. Atbalsta stratēģija veidota tā, lai ar laiku valstī darbotos ilgtspējīga pieaugušo izglītības sistēma," pauž Traidās.

Konkursā pieteikumus finansējuma saņemšanai var iesniegt akreditētas izglītības iestādes, kas atbilst izglītības iestāžu atlases nolikuma prasībām. Tās var pieteikt vienu vai vairākas profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides vai neformālās izglītības programmas, kas atbilst mācību vajadzībām kādā no četrām nozarēm - elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, būvniecība, kokrūpniecība vai metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Pieteikumus var iesniegt papīra formātā, sūtot pa pastu uz adresi Vaļņu iela 1, Rīga, LV-1050, vai iesūtīt parakstītus ar drošu elektronisko parakstu uz e-pasta adresi "info@viaa.gov.lv".

Ieinteresētās izglītības iestādes ir aicinātas piedalīties VIAA rīkotajos informatīvajos semināros par izglītības iestāžu dalību projektā 18.jūlijā plkst.13 un 20.jūlijā plkst.13.