Piedraudot ar šķērēm, bērnam nolaupa Helovīna saldumus

Lasītākais
Edijs Pālens / LETA

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par gadījumu Salaspilī, kad jaunieši, piedraudot ar šķērēm, bērnam nolaupīja Helovīna svētkos savāktos saldumus, aģentūru LETA informēja VP.

Vakar Salaspils iecirknī ieradās kāda bērna māte, jo viņas 11 gadus vecais puika, svinot Helovīnus, devies pie kaimiņiem, lai iegūtu dažādus kārumus. Apciemojot tuvākos iedzīvotājus, zēns gājis uz mājām ar diviem kilogramiem saldumu.

Negaidīti pie viņa pieskrējuši klāt divi, pēc zēna domām, nepilngadīgi jaunieši, kuri izvilkuši šķērēm līdzīgu priekšmetu un ar to piedraudējuši. Ņemot vērā, ka zēns nevēlējies atdot iegūtos kārumus, jaunieši viņu nogrūduši zemē, izrāvuši no rokām maisiņu ar saldumiem un metušies bēgt.

Tad puika devies uz mājām un par šo notikumu izstāstījis vecākiem, kuri vērsušies policijas iecirknī pēc palīdzības.

Līdzīgs gadījums vakardien noticis arī Ogrē, kur vietējā iecirknī ar iesniegumu vērsās kāda 6.klases skolnieka māte, kura likumsargiem izstāstīja, ka viņas dēls kopā ar klasesbiedriem un diviem vecāku klašu jauniešiem devies pakaļ saldumiem. Brīdī, kad skolēni bija ieguvuši kārumus, viens no viņiem zēnu pagrūdis, izrāvis no rokām saldumu maisiņu un aizskrējis projām. Arī šajā gadījumā zēns nekavējoties par notikušo izstāstījis vecākiem, kuri nepilnas stundas laikā pēc incidenta vērsušies iecirknī.

Pirmajā gadījumā ir sākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās. Savukārt otrajā gadījumā sākta resoriskā pārbaude.

Policija atgādina, ka kriminālatbildība un administratīvā atbildība iestājas no 14 gadu vecuma. Savukārt 14 gadus nesasniegušu personu nevar saukt pie administratīvās un kriminālatbildības, taču arī šādā vecumā pārkāpumi nepaliek bez sekām.