Pilnīgas muļķības: eksperti kritizē Hokinga "baiso" klimata prognozi

Lasītākais
Ekrānuzņēmums

Nav pilnīgi nekāda pamata uzskatīt, ka gaisa piesārņojums pārvērtīs Zemi par kaut ko līdzīgu Venērai, ir pārliecināti autoritatīvi klimatologi.

Kā vēsta portāls Mashable, atsaucoties uz klimata pētnieku pausto, viņi aicina neuztvert nopietni britu astrofiziķa Stīvena Hokinga teikto par "baisajām" sekām, kuras viņš izteicis saistībā ar ASV izstāšanos no ANO Parīzes klimata līguma.

Pēc Hokinga vārdiem, šī rīcība novedīs pie planētas gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz pat 250 grādiem pēc Celsija un nokrišņiem skābo lietu veidā.

Atbildot uz to, Lielbritānijas Meteoroloģiskā centra (Met Office) klimata pētnieks Garets Džonss un Bērkleja Zemes klimatoloģijas centra (Berkeley Earth) zinātnieks Ziks Hausfāzers paziņojuši, ka tamlīdzīgas muļķības Hokings jau nestāsta pirmoreiz. Taču zinātnieku pasaulē nav neviena, kas pilnā nopietnībā uzskatītu tāpat.


Pat ja sadedzinātu visus uz Zemes esošos ogļūdeņražus, tad temperatūra uz tās pacelsies vien par 10 Celsija grādiem. Pastāvīgs siltumnīcas efekts var izveidoties tikai pēc vairākiem miljardiem gadu, kad Saule kļūs ievērojami spilgtāka, tāpēc patlaban visi salīdzinājumi ar Venēru ir nevietā.