Plāno par 240 eiro palielināt pabalstu bijušajiem nacionālajiem partizāniem un disidentiem

Lasītākais
ekrānuzņēmums no Youtube

Valdība rīt, 4.janvārī, lems vai no šī gada janvāra par 240 eiro palielināt pabalstu nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Aizsardzības ministrija norāda, ka jau pērn rudenī valdība nolēma piešķirt finansējumu 847 000 eiro apmērā, lai palielinātu ikmēneša pabalstu nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Patlaban pabalsts ir 100 eiro, taču, ņemot vērā dzīves dārdzības pieaugumu, tika pieņemts lēmums paaugstināt pabalsta apmēru palielināt līdz 340 eiro.

AM norāda, ka valsts pensijas tika paaugstinātas, tās indeksējot, bet šis pabalsts ir palicis nemainīgs.

Pašlaik minēto pabalstu saņem 305 personas.

Likumā teikts, ka par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem atzīstami Latvijas pilsoņi un Latvijas iedzīvotāji, kuri Latvijas teritorijā laikā no 1940.gada 17.jūnija līdz 1960.gada 31.decembrim piedalījās bruņotā un pagrīdes pretošanās cīņā pret okupācijas režīmu militārajiem formējumiem un šo režīmu administrāciju, veicināja bruņoto un pagrīdes pretošanās cīņu, sniedzot cīnītājiem materiālu un citādu palīdzību un riskējot ar savu brīvību un dzīvību. Tāpat šo statusu iegūst personas, kuras šajā laikā propagandēja Latvijas neatkarības atjaunošanas ideju, izplatot nelegālo presi, uzsaukumus vai citus izdevumus, kā arī atklāti vēršoties pret okupācijas režīmu, tā iedibināto kārtību un ideoloģiju.

Par nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem atzīstami arī Latvijas iedzīvotāji, kuri Latvijas teritorijā laikā no 1961.gada 1.janvāra līdz 1990.gada 4.maijam par savu politisko darbību vai pārliecību tika notiesāti un ir reabilitēti, kā arī piespiedu kārtā nepamatoti ievietoti ārstniecības iestādēs.