Politologs: "Vienotības" reitingiem labvēlīgāka būtu Ašeradena palikšana ministra amatā

Edijs Pālens / LETA

Partijas "Vienotība" reitingiem labvēlīgāka būtu šī politiskā spēka vadītāja Arvila Ašeradena (V) palikšana Ministru prezidenta biedra un ekonomikas ministra amatā, pārliecināts sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.

Viņš aģentūrai LETA pauda, ka partijas vadītājam ir jābūt Ministru prezidenta amata kandidātam. "Ašeradens patlaban ieņem otru ietekmīgāko amatu valdībā. Tikai nespējas vienoties par frakcijas vadību dēļ ziedot viņa amatu, Ašeradenu ieliekot politiski mazāk ievērojamā amatā, ir gaužām dīvains un neloģisks solis," sacīja eksperts.

Politologs uzsvēra, ka Ašeradens jau kādu laiku spējis iegūt "vilkmi", proti, viņš parādās medijos, viņš ir klāt daudzu būtisku jautājumu lemšanā. "Kad ministrs dabūjis vilkmi, tad ielikt viņu frakcijā ir gaužām neveiksmīga ideja," vērtēja Rajevskis.

Politologs pauda pārliecību, ka "Vienotības" reitingam varētu palīdzēt Ašeradena atrašanās līdzšinējā amatā, kurā var pierādīt savu kapacitāti un spēju darboties, kas ir mazāk iespējams frakcijas vadītāja amatā.

Politologs ieteica frakcijas vadītāju meklēt partijas biedru rindās, uzsverot, ka arī līdz šim izskanējušie kandidāti - deputāti Hosams Abu-Meri un Ainars Latkovskis - varētu būt labs risinājums frakcijas vadītāja meklējumos. "Partijā cienījamu cilvēku ir pietiekami," teica Rajevskis.

Kā ziņots, diskutējot par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja nomaiņu, kā viens no kandidātiem uz šo amatu vērtēts arī Ašeradens, kuram tādā gadījumā būtu jāatgriežas darbā parlamentā un jāatstāj ministra amats. Jautājums par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāju ir aktuāls, jo pašlaik to vada Solvita Āboltiņa, kura plāno nolikt parlamentārietes mandātu un atgriezties diplomātiskajā dienestā.

"Vienotībai" bez Ašeradena esot arī citi kandidāti uz Saeimas frakcijas vadītāja amatu, lēmums pagaidām nav pieņemts un priekšā ir diskusijas par šo jautājumu partijā.