Premjers apšauba Lemberga secinājumus par kravu pārvadājumu samazināšanos, reaģējot uz valdības lēmumu par "Nord Stream 2"

Ieva Lūka / LETA

Nedomāju, ka valdības noraidošā lēmuma "Nord Stream 2" jautājumā dēļ speciāli uz robežas tiek apstādinātas kravas, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Tā premjers komentēja Ventspils mēra un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") pausto, ka, reaģējot uz Latvijas paziņojumu par neiesaistīšanos gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecībā, maijā par 40% samazināts pa dzelzceļu no Krievijas pārvadāto kravu apjoms.

Premjers arī nedomā, ka valdības noraidošā pozīcija kādam bija liels jaunums.

"Cik man zināms, "Nord Stream" acīmredzot neizmantos Latvijas ostas. Paliek tikai Somija un Vācija. Arī Dānija netiks izmantota," piebilda Kučinskis.

Kā ziņots, Ventspils osta un divi tajā strādājošie termināļi "Noord Natie Ventspils Terminals" un "Eurohome Latvija" saņēmuši piedāvājumu iesaistīties "Nord Stream 2" gāzes vadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur Ventspils ostu.

Valdība sēdes slēgtajā daļā gan jau ir vienojusies neatbalstīt Ventspils brīvostas iesaisti gāzesvada projektā "Nord Stream 2".

"Nord Stream 2" būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Paredzēts, ka "Nord Stream 2" divu cauruļvadu sistēma palīdzēs Eiropai nodrošināt tās nākotnes gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā.