Publicēti Vangas pareģojumi 2018. gadam. Vai tie patiešām piepildīsies?

Lasītākais
Ekrānuzņēmums

Neredzīgā bulgāru gaišreģe Vanga, kura kādreiz ir pareģojusi 11. septembra teroraktu ASV, Breksitu un islāmistu pieaugošo aktivitāti, savulaik ir izteikusi arī divas prognozes 2018. gadam, apgalvo britu tabloīds The Sun.

2018. gadā "Balkānu Nostradamuss", kā viņa reizēm tiek dēvēta Eiropā, ir paredzējusi divus lielus notikumus, kas izmainīs pasauli. Pirmais - Ķīna kļūs par nākamo superlielvaru, kas pastums malā ASV. Otrs - uz Venēras tiks atklāta "jauna enerģijas forma".

Vai šie pareģojumi var patiešām piepildīties?

Pēdējos gadus Ķīnas ekonomikā vērojams nepārtraukts pieaugums. 1970. gadā Ķīnas ekonomikas īpatsvars pasaules ekonomikā bija vien 4,1%, taču 2015. gadā tas ir jau 15,6%, un pieaugums turpinās. Pagaidām vēl Ķīna nav spējusi apsteigt ASV, taču drīzumā to var arī izdarīt.

Saskaņā ar Forbes datiem, ASV īpatsvars pasaules ekonomikā bija 16,7%, bet tiek prognozēts, ka 2025. gadā šis rādītājs varētu nokristies līdz 14,9%.

Attiecībā uz Venēru, viss ir daudz neskaidrāks. Šobrīd nekādas misijas uz šo planētu plānotas nav. Taču 2018. gada jūlijā NASA plāno palaist uz Sauli automātisko zondi Parker Solar Probe. Tā Saules virsmai pietuvosies vēl nebijušā - astoņu ar pusi šīs karstās zvaigznes rādiusu - attālumā, lai izpētītu tās ārējo vainagu. Zonde uz Venēras nepiezemēsies, taču, izmantos tās gravitācijas spēku, lai aplidotu apkārt Saulei. Veicot 24 apļus ap Sauli, zonde astoņas reizes nolidos garām Venērai. Galvenais uzdevums būs izpētīt Saules magnētiskā lauka struktūru un tās ietekmi uz šīs planētas vējiem, kā arī novērot plazmas daļiņas Saules kronī.