Publicēts jauns informatīvais materiāls par Latvijas vēsturi

Ekrānuzņēmums

Valsts kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūtu (HESPI) ir publicējusi informatīvu materiālu "Ieskats Latvijas vēstures svarīgākajos jautājumos". Tajā Latvijas vadošie vēsturnieki vienkāršā un saprotamā valodā ir skaidrojuši svarīgākos notikumus un procesus Latvijā dažādos laika posmos, sākot no dzelzs laikmeta (500. gads pirms mūsu ēras), līdz pat mūsdienām, informē augstskolas pārstāvji.

"Mūsu izstrādātais materiāls ir domāts visplašākajai auditorijai, ieskaitot skolu jaunatni. To varētu nosaukt arī par "Latvijas vēstures zināšanu iztikas minimumu" visiem, kam ir jāpārstāv Latvijas valsts, tiekoties ar ārzemniekiem," skaidro izdevuma zinātniskais redaktors un viens no autoriem, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Pēc viņa teiktā, informācija par katru laika posmu ir papildināta ar galveno procesu uzskaitījumu un simboliem, kas to raksturo.

"Kā absolūts jaunums jāmin arī daiļliteratūras un pat kinofilmu liste. Mēs nevaram ignorēt to, ka ļoti liela sabiedrības daļa savu izpratni par vēsturi veido, smeļoties no šiem avotiem, un šī pieeja mākslu interpretācijas nevis peļ un kritizē, bet izmanto, veidojot kopīgu platformu izpratnei par Latvijas vēsturi," uzsver Krūmiņš. Tāpat viņš atklāj, ka autori ir pievienojuši arī hipersaites, lai lasītājs papildu informāciju var ērti iegūt arī dažādās digitālajās platformās.

Viens no pieciem informatīvā materiāla autoriem ir arī HESPI pētnieks, vēstures zinātņu doktors Jānis Šiliņš.


Materiāla mērķis ir stiprināt valstiskuma apziņu, veicināt izpratni par Latvijas vēsturi un nacionālajām vērtībām, kā arī spilgtām personībām, kuras ietekmējušas vēstures procesus un devušas nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts dibināšanā un izaugsmē, jo īpaši valdības darbā. Iniciatīva ir īstenota, gaidot Latvijas Republikas simtgades jubileju.

Informatīvais materiāls elektroniskā veidā ir pieejams Valsts kancelejas mājaslapā.