Pugačova ielikta blakus Putinam

Kremlin.ru

Žurnāls Forbes ir sastādījis pēdējās simtgades ietekmīgāko Krievijas iedzīvotāju sarakstu. Tajā ir iekļauts arī Krievijas pašreizējais prezidents Vladimirs Putins un estrādes dziedātāja Alla Pugačova, vēsta Dni.ru.

"Sarakstā iekļuvuši tie, kuru radošā, politiskā vai zinātniskā darbība notikusi laikā no 1917. līdz 2017. gadam," skaidro Forbes. Saraksta pirmajā vietā ierindojies Nobeļa prēmijas laureāts fizikā Žoress Alferovs. Otro vietu ieņēmusi pasaules baleta zvaigzne Mihails Barišņikovs. Līderu trijotni noslēdz Alphabet (Google) līdzdibinātājs Sergejs Brins.

Pirmajā divdesmitniekā iekļauts arī niznesmenis Sergejs Gaļickis, pirmais un pēdējais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs, baņķieris Hermans Grefs, sociālā medija "VKontakte" izveidotājs Pāvels Durovs, bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins, kino režisors Ņikita MIhalkovs, hokejists Aleksandrs Ovečkins, kā arī estrādes Primadonna Alla Pugačova un pašreizējais prezidents Vladimirs Putins. 

Pats jaunākais reitingā iekļautais cilvēks izrādījies virtuālās valūtas Ethereum radītājs Vitālijs Buterins. Viņš ir tikai 23 gadus vecs. 

Iepriekš Forbes sastādījis arī Krievijas visturīgāko sieviešu reitingu. Topa līdere, tāpat kā iepriekšējos trīs gadus, ir bijušā Maskavas mēra Jurija Lužkova sieva Jeļena Baturina. Viņas pēdējā gada laikā gūtie ienākumi tiek lēsti ap miljardu ASV dolāru. Žurnāls arī pievērš uzmanību faktam, ka Baturina, salīdzinot ar iepriekšējo, 2016. gadu, ir kļuvusi trūcīhāka - proti, viņas ienākumi ir samazinājusīes par 100 miljoniem dolāru.