Pūļa finansēšanas platforma "Crowdestate" sāk 400 000 eiro investīciju piesaisti daudzdzīvokļu ēkas projektam Baložu ielā

maps.google.com

Šodien plkst.15 nekustamā īpašuma pūļa finansēšanas platforma "Crowdestate" sāk pūļa finansēšanas kampaņu daudzdzīvokļu ēkas projekta attīstīšanai Baložu ielā 7, Rīgā, teikts "Crowdestate" mājaslapā.

Finansēšanas kampaņas laikā kopumā plānots piesaistīt 400 000 eiro, bet investīciju projekta kopējais termiņš ir 27 mēneši.

Investīciju projekta ietvaros paredzēts iegādāties zemes gabalu Baložu ielā 7, Rīgā, un uz tā uzbūvēt trīsstāvu daudzdzīvokļu ēku piecu minūšu gājiena attālumā no Kalnciema kvartāla. Investīciju projektam paredzētais zemesgabals atrodas Āgenskalna vēsturiskās apbūves teritorijā. Apkārtesošā apbūve ir trīsstāvu dzīvojamās ēkas ar plašiem un apzaļumotiem pagalmiem.

Uz zemesgabala plānots uzbūvēt trīsstāvu daudzdzīvokļu ēku ar kopējo virszemes stāvu platību 1390 kvadrātmetri. Kopumā ēkā plānoti 15 dzīvokļi ar vidējo platību 73 kvadrātmetri un vidējo pārdošanas cenu 2200 eiro kvadrātmetrā. Projektā plānotas deviņas virszemes stāvvietas. Ēku plānots nodot ekspluatācijā 2019.gada otrajā ceturksnī.

Uzņēmums "Crowdestate BAL7", kas izveidots speciāli šī projekta realizācijai, piesaistīs pūļa investoru līdzekļus 400 000 eiro apmērā kā projekta pašu kapitālu (61%) caur "Crowdestate" platformu. Atlikušie 39% pašu kapitāla tiks rezervēti profesionālam nekustamo īpašumu attīstītājam. Projekta tīrā peļņa tiks proporcionāli pilnībā sadalīta starp projekta investoriem kā mainīgie procentu ienākumi.

Lai nodrošinātu projekta realizāciju, "Crowdestate" padomdevējs projekta attīstīšanā ir Igaunijas uzņēmums "Hepsor", kas ietilpst Igaunijas būvniecības ģenerāluzņēmēja "Mitt & Perlebach" grupā. "Mitt & Perlebach" ir plaša pieredze celtniecības un jauno projektu attīstīšanā Igaunijā.

"Crowdestate" ir nekustamā īpašuma pūļa finansēšanas platforma. "Crowdestate" platformā ir reģistrējušies 13 790 investoru, kopumā līdz šim brīdim ir finansēti 32 investīciju projekti Latvijā un Igaunijā par kopējo summu 14,7 miljoni eiro.

LETA jau ziņoja, ka šā gada 10.martā nekustamā īpašuma pūļa finansēšanas platforma "Crowdestate" vienas dienas laikā savākusi nepieciešamās 950 000 eiro investīcijas daudzdzīvokļu ēkas projekta attīstīšanai Āgenskalnā pie Māras dīķa. Investīciju vākšanas kampaņas 19 stundās 769 investori no 23 valstīm kopsummā investējuši 950 000 eiro. Lielākā investīcija Saules alejas 2A projektā bija 30 000 eiro, un vidējais viena investora ieguldījums bija 1297 eiro.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka kopš pagājušā gada Latvijā nekustamā īpašuma tirgū aktīvi darbojas vairākas Igaunijas investoru izveidotas pūļa finansējuma platformas.