Pusaugu prostitūta iesūdzējusi tiesā duci policistu par seksuālu izmantošanu

Lasītākais
ekrānuzņēmums - thesun.co.uk.

Kalifornijas štatā puaugu prostitūta iesniegusi prasību pret  Ouklendas policijas departamentu, apgalvojot, ka apmaiņā pret aizsardzību policisti piespieduši pusaudzi sniegt seksuāla rakstura pakalpojumus, vēsta The Sun.

Deviņpadsmit gadus vecā policijas dispečera meita Jasmīna Abuslima tiesā paziņojusi, ka vairāki desmiti Oklendas pilsētas Ričmondas policijas departamenta darbinieki ir seksuāli viņu izmantojuši, kamēr viņa bijusi nepilngadīga. Jaunā sieviete jau iepriekš ir centusies iesniegt sūdzību tiesā pret Ričmondas policistiem, bet sūdzības esot noraidītas. 

Intervijā medijiem Jasmīnas advokāts sacīja, ka galvenie pierādījumi, kas pārliecināja tiesu, ka meitene stāsta patiesību, bija viņas un apsūdzēto sarakstes. 

Ekrānuzņēmums/ thesun.co.uk

Ceturtdien notikušajā tiesas prāvā pusaudze pastāstīja, ka policisti dēvējuši viņu par “departamenta seksuālo pakalpojumu sniedzēju” apmaiņā pret aizsardzību, naudu un cita veida kompensāciju par saviem pakalpojumiem. Abuslima pastāstīja arī to, ka bieži vien kā samaksu par “darbu”, viņa esot saņēmusi ēdienu, piemēram, “Cheetos” čipšus.

Jaunā sieviete arī uzsvēra, ka galvenais viņas uzdevums esot bijis “būt pieejamai jebkurā diennakts laikā”. 

Abuslima tiesā minēja to, ka augstu stāvoši policijas ierēdņi zināja par notiekošo, taču neturēja par vajadzīgu rīkoties un atteicās pieņemt meitenes sūdzības pret saviem padotajiem. Tiesas prāvā tika apsūdzēt vienpadsmit policisti, no kuriem viens tika atbrīvots no darba, divi tika pazemināti amatos, savukārt pieciem tika izteikts rājiens. 

Abuslimas advokāts pēc tiesas prāvās intervijā medijiem sacīja, ka notikušais ir vienkārši briesmīgi, “Viņi izmantoja neizaizsargātu bērnu. Nereti pusaudzes, kas nodarbojas ar prostitūciju, cieš no psiholoģiskām traumām un uzmanības deficīta. Tā vietā, lai palīdzētušai jaunajai sieviete, viņi izmantoja viņas neaizsargātību un naivumu. Un tas šajā lietā ir visnepatīkamākais un derdzīgākais fakts.” 

Abuslima ir iesniegusi tiesā arī prasību saukt pie atbildības Ričmondas policijas departamenta vadību, kas zinot par notiekošo, laicīgi nerisināja radušos situāciju un nesodīja savus padotos.  Nesen notikušajā tiesas prāvā Kalifornijas štata tiesa lēma par labu Jasmīnai Abuslimai, piespriežot Ričmondas policijas departamentam izmaksāt 989 000 dolāru lielu morālo kompensāciju, kas ir tikai daļa no tiesā iesniegtajā prasībā minētajiem 66 miljoniem dolāru. 

Jasmīna apgalvo, ka izstāstīt savu stāstu viņu esot pamudinājusi viena no šajā skandālā iesaistītā policijas darbinieka pašnāvībām, pēc kā jaunā sieviete iesniegusi tiesā prasību pret saviem varmākām.