Putins brīdinājis par plaša konflikta draudiem

AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins brīdinājis par situācijas saasināšanos Korejas pussalā. Pēc kaimiņvalsts vadītāja domām, šis reģions patlaban balansē uz plaša konflikta robežas, vēsta Dni.ru, atsaucoties uz viņa pausto Kremļa oficiālajā mājaslapā.

Vienlaikus Putins uzsvēris, ka problēmas Korejas pussalā ir jārisina ar dialoga palīdzību un bez provokācijām, apvainojumiem un kareivīgas retorikas. "Pēc Krievijas domām, rēķināšanās, ka Ziemeļkorejas kodolraķešu programmas var apturēt vienīgi ar spiediena izdarīšanu uz Phenjanu, ir kļūdaina un neperspektīva," raksta Krievijas prezidents Kremļa oficiālajā mājaslapā publicētajā aicinājumā gaidāmā BRICS valstu samita, kurš norisināsies Ķīnā, dalībniekiem.

Tāpat Vladimirs Putins atgādinājis, ka Krievija un Ķīna ir izstrādājušas "ceļu karti noregulējumam Korejas pussalā, lai vairākos etapos veicinātu spriedzes samazināšanu, kā arī izveidotu mehānismu stabilai pasaulei un drošībai".

Ieprieš Dienvidkoreja ir brīdinājusi par jaunu Ziemeļkorejas kodolraķetes izmēģinājumu, kura pārlidojusi pāri Japānai un pēc 14 minūtēm, nolidojot 2,7 tūkstošus kilometru, iekritusi jūrā 1180 kilometru attālumā no Hokaido salas Erimo zemesraga.

Ziņa par Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājumiem ir satraukusi visu pasauli.  Tajā pašā dienā tika sasaukta ANO Drošības padomes ārkārtas sanāksme, kurā tika apspriesta raķetes palaišana. Nav izslēgts, ka atsevišķas valstis pret Ziemeļkoreju sagatavos arī vienpusējus atbildes pasākumus. Par gatavību "Ziemeļkorejas provokācijām" atbildēt, izmantojot militāru ietekmi, jau paziņojušas ASV un Dienvidkoreja.