Regnārs Vaivars Nacionālajā teātrī iestudē izrādi par latviešu bailēm izrauties no sev ierastās vides

f64
Autors: Māra Bergmane
08.02.2017 16:35
Kultūra

Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē top Regnāra Vaivara brīva skatuves fantāzija par latviešu bailēm izrauties no sev ierastās vides, aģentūru LETA informēja teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

Izrādes nosaukums "Lidojošais Travolta" esot saglabāts no ieceres pirmavota - Dailes teātra aktiera Artūra Dīča lugas, kas mēģinājumu procesā kopā ar aktieriem pārrakstīta, pielāgojot to režisora redzējumam.

Iestudējuma stāsts ir par cilvēku bailēm izrauties no sev ierastās vides. "Vienalga, vai tā ir Latvijas ciems un mazpilsēta, vai jebkura cilvēku kopiena, sākot no skolas un beidzot ar teātri," piebilda Rimšēviča.

Dīča sarakstītā luga ieguva pirmo vietu Nacionālā teātra lugu konkursā 2016.gadā, un paredzams, ka nākotnē tā tiks iestudēta oriģinālajā versijā.

Izrādē lomas atveidos Raimonds Celms, Ivars Kļavinskis, Kaspars Dumburs, Ģirts Liuziniks, Madara Botmane, Zane Jančevska un Juris Lisners. Iestudējuma tapšanā piedalās scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa un gaismu māksliniece Lienīte Slišāne.

Iestudējuma "Lidojošais Travolta" pirmizrāde plānota 27.februārī.