Rīgā, aizķerot elektrības vadus, aizdegusies jahta; cietuši 12 cilvēki

Evija Trifanova / LETA

Šodien Rīgā, kāda jahta ar mastu aizķērusi augstsprieguma elektrolīnijas vadus un aizdegusies, noskaidroja aģentūra LETA. No katamarāna izglābti 12 cilvēki, kas nodoti mediķiem, septiņi no tiem bija bērn. Pēc tam peldlīdzeklis nogrimis.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, izsaukums uz notikuma vietu pie Daugavgrīvas šosejas VUGD saņēma plkst.16.35. Negadījums noticis Pie Hapaka grāvja, netālu no jahtu piestātnes, 200 metrus no krasta.

Ugunsgrēks izplatījies 20 kvadrātmetru platībā.

No jahtas izglābti 12 cilvēki, kas nodoti mediķiem.

Degušais katamarāns nogrimis.

Kā informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša, notikuma vietā strādāja deviņas mediķu brigādes. Palīdzība sniegta 12 cilvēkiem, no kuriem septiņi bija bērni.

Cietušie guvuši nopietnus apdegumus, iespējamas arī elektrotraumas.

Visi cietušie nogādāti slimnīcās.

Kā aģentūru LETA informēja Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas pārstāve Vita Šteina, četri bērni ievietoti intensīvās terapijas nodaļā. Viņu stāvoklis esot smags bet stabils. Visi cietušie bērni esot pie samaņas.
Cietušie pārsvarā guvuši apdegumus.

Divu bērnu stāvoklis ir vieglāks. Viens no viņiem dosies mājas.

Lai gan sākotnējā informācija liecināja, ka no 12 katamarāna ugunsgrēkā cietušajiem, septiņi ir bērni, pašlaik slimnīcā ir informācija par sešiem bērniem.

AS "Latvijas jahta" padomes priekšsēdētājs Vladimirs Kuļešovs aģentūru LETA informēja, ka degušais katamarāns "Zingarella" neesot ievērojis brīdinājumus, kas izvietoti Hapaka grāvja krastos,.

Viņš pastāstīja, ka katamarāns ir no viņu jahtkluba. Uz tā notika privāts pasākums, kurā piedalījās katamarāna kapteinis un viņa ģimenes locekļi.
Kuļešovs atklāja, ka redzējis negadījumu, taču sīkāk paskaidrot, kas ir noticis, viņš nevarot. Tas esot jāprasa katamarāna "Zingarella" kapteinim.
Jahtkluba pārstāvis sacīja, ka katamarāns aizķēra augstsprieguma līnijas vadus, aizdegās un ļoti ātri nogrima.

Visi cilvēki, kuri bija uz katamarāna tika izglābti. Arī no jahtkluba uz notikuma vietu devās kuteris, taču tur jau dežurēja policija un tuvumā nevienu nelaida.

Sazinoties ar kapteini, Kuļešovs noskaidrojis, ka visi cilvēki, kas cieta negadījumā esot dzīvi. "Apdeguši, bet dzīvi, un tas ir svarīgākais," piebilda Kuļešovs.

Kā liecina internetā pieejamā informācija, "Zingarella" ir 9,8 metrus garš katamrāns.