Rīgā kāda nama pagalmā nošauj sievieti; iespējamā slepkava aizturēta

Flickr.com / Rob Bixby

Vakar kāda nama pagalmā Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā, tika atrasta mirusi sieviete ar vairākām šautām brūcēm krūškurvja rajonā, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).

Kā skaidroja policijā, piektdienas vakarā pirms plkst.18 VP no iedzīvotājiem saņēma informāciju, ka Rīgā, Valdemāra ielā, mājas pagalmā ir mirusi sieviete. Notikuma vietā ieradās VP Speciālo uzdevumu bataljona darbinieki, kā arī Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas Brasas iecirkņa policisti.

Norādītajā adresē tika atrasts 1981.gadā dzimušas sievietes līķis ar šautām brūcēm. Pašreizējā informācija liecina, ka noziegums izdarīts turpat nama pagalmā. Likumsargi veica izmeklēšanas darbības, kuru laikā noskaidroja, ka iespējamā slepkava ir kāda nelaiķes paziņa - 1982.gadā dzimusi sieviete.

Tika veikti meklēšanas darbi, un tās pašas dienas vakarā aizdomās turētā persona tika aizturēta. Aizturēšanas brīdi pie sievietes tika atrasts un atsavināts uz viņas vārda reģistrēts šaujamierocis, ar ko, iespējams, izdarīta slepkavība. Policijā piebilda, ka sievietei bijusi šaujamieroča glabāšanas atļauja.

Aizdomās turētā sieviete līdz šim nav nonākusi policijas redzeslokā. Savu vainu izdarītajā noziegumā viņa atzīst, taču nozieguma motīvi vēl tiek skaidroti.

Tiesa šodien lems par drošības līdzekļa - apcietinājuma - piemērošanu aizdomās turētajai personai.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess par slepkavību, un par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem. Patlaban tiek skaidroti notikušā apstākļi un motīvi.